.mediaexpert

Opublikowano: 2022-06-29

Utrudnienia na DK94 - obwodnicy Wieliczki potrwają tydzieńJak podaje krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad utrudnienia z którymi zmagają się obecnie kierowcy podróżujący DK94 w rejonie Wieliczki potrwają tydzień. Związane są z mającą powstać w tym miejscu estakadą.


Prace, które powodują ogromne korki na obwodnicy Wieliczki polegają na wykonaniu odwiertów geologicznych w związku z planowaną budową w Wieliczce węzła drogowego w ciągu drogi krajowej 94. Podczas prac zajmowane są pobocza lewego lub prawego pasa ruchu dla każdej z jezdni na pół kilometrowym odcinku. Jak informuje GDDKiA: „Okresowe zajęcie pasów ruchu i pobocza na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną a obiektem kolejowym. Ruch wahadłowy sterowany ręcznie

Planowo utrudnienia te potrwają mają potrwać do 7 lipca do godz. 20:00


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021