hyundai


.


leroymerlin


Opublikowano: 2022-12-02

Utrudnienia w Niepołomicach. Ciężarówka w rowie, drugi pojazd zablokował DK 75.Dziś, tj. 2 grudnia przed godziną 17:00 na drodze krajowej 75 w Niepołomicach doszło do poważnie wyglądającego wypadku z udziałem samochodu ciężarowego. Droga jest obecnie całkowicie zablokowana.


W całym zdarzeniu brały udział cztery samochody - dwa osobowe, samochód dostawczy oraz ciężarowy. Zdarzenie miało miejsce w Niepołomicach na drodze krajowej 75 na wysokości stacji Orlen. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana. Samochód ciężarowy znajduje się w przydrożnym rowie, drugi z pojazdów, który brał udział w tym zdarzeniu leży na boku blokując całkowicie drogę. Na miejscu pracują służby. Straż Miejska oraz Straż Pożarna kieruje na objazdy lokalnymi drogami.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem marki Fiat najechał na skrzyżowaniu na innego fiata - Seicento, który zatrzymał się prawdopodobnie chcąc skręcić w lewo. W wyniku uderzenia Seicento przemieścił się do przodu i nieco na sąsiedni pas. Z naprzeciwka nadjeżdżała ciężarówka, chcąc uniknąć czołowego zderzenia z Seicento kierowca próbował ominąć ten pojazd, mimo to rozpędzona ciężarówka jednak zahaczyła o Seicento, a następnie uderzyła w pojazd dostawczy który nadjeżdżał z przeciwnego kierunku. W wyniku zderzenia samochód dostawczy przewrócił się na bok, blokując DK 75. W wyniku całego zdarzenia jedna osoba (z Seicento) została poszkodowana i zabrana do szpitala przez ZRM.   
kabaret jurki

Dbaj o zdrowie  
27|01|2023


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022