carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-08-07

Utrudnienia w ruchu związane z VII etapem 72. Tour de Pologne


Już jutro rozpoczyna się ostatni, 7 etap tegorocznego, 72. Tour de Pologne. W związku z tym również mieszkańców Wieliczki i okolic czekają spore utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

O szczegółach dotyczących 7 etapu wyścigu pisaliśmy wczoraj, znajdziecie to tutaj. Natomiast poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje na temat utrudnień w ruchu, zmianach w kursowaniu autobusów oraz informacje o objazdach.

TRASA 7. ETAPU 72. TOUR DE POLOGNE

START Rynek Główny – św. Anny – Studencka – Garncarska – Krupnicza – al. Mickiewicza (jezdnia pod prąd) – al. Krasińskiego – most Dębnicki - Konopnickiej (przejazd tunelem pod Rondem Grunwaldzkim) - Rondo Matecznego - Kamieńskiego – Wielicka – zawracanie przed granicą Wieliczki.

Powrót: tą samą jezdnią do mostu Dębnickiego, następnie ul. Zwierzyniecką - Powiśle – Podzamcze – św. Idziego – Grodzką do Rynku Głównego META

TRASA WYŚCIGÓW 8. NUTELLA MINI TOUR DE POLOGNE

START Rynek Główny – św. Anny – Studencka – Garncarska – Krupnicza – al. Mickiewicza (jezdnia pod prąd) – al. Krasińskiego – Zwierzyniecka – Powiśle – Podzamcze – św. Idziego – Grodzka – Rynek Głowny META

ZAMKNIĘTE ULICE

8 sierpnia zamknięte więc będą dla ruchu kołowego: Rynek Główny oraz ulice, po których wyznaczono trasę 7. etapu 72. Tour de Pologne - jazdy indywidualnej na czas na dystansie 25 km oraz trasę wyścigów 8. Nutella Mini Tour de Pologne. Wprowadzone będą również istotne zmiany w rozkładzie jazdy publicznej komunikacji miejskiej.

* Godz. 3.00-23.00: Rynek Główny, gdzie wyznaczono start i metę ostatniego etapu oraz miejsce zakończenia całego tegorocznego wyścigu.

* Godz. 4.30-20.00: ul. Grodzka oraz Plac Wszystkich Świętych (od godz. 9.30 do ok. godz. 19.30 wyłączony tu zostanie ruch tramwajowy)

* Godz. 6.00-20.30 ulice: Podzamcze, Powiśle i Św. Idziego

* Godz. 10.00-19.00 ulice: Św. Anny, Studencka, Garncarska, Krupnicza, odcinek Zwierzynieckiej (od mostu Dębnickiego do ul. Powiśle) oraz jezdnia wschodnia „pod prąd" w kierunku Wieliczki - Aleje: Mickiewicza i Krasińskiego, ul. Konopnickiej aż do Ronda Grunwaldzkiego

* Godz. 13.00-19.00 pozostała część trasy od Ronda Grunwaldzkiego do Wieliczki (jezdnia wschodnia „pod prąd").

„RĘKAWY"

Stworzonych będzie pięć tzw. rękawów umożliwiających wyjazd z niektórych podporządkowanych ulic przy trasie 7. etapu 72. TdP:

- z ul. Bieżanowskiej w ul. Wielicką

- z ul. Ludwinowskiej na Rondo Grunwaldzkie

- z ul. Zamkowej na Rondo Grunwaldzkie

- z parkingu pod Placem na Groblach na Plac na Groblach

- na ulicy Krupniczej od ul. Dolnych Młynów do Al. Mickiewicza

WAŻNE DLA MIESZKAŃCÓW UL. ZAMKOWEJ

Mieszkańcy ul. Zamkowej będą mieli możliwość wyjazdu do godz. 13.00 - ulicą Madalińskiego, natomiast po godz. 13.00 - wygrodzonym buspasem "pod prąd" do Ronda Grunwaldzkiego.

ZAKAZ ZATRZYMYWANIA SIĘ I POSTOJU

Przez cały dzień będą obowiązywały znaki zakazu zatrzymywania się na trasie wyścigu i trasach dojazdowych. W rejonie tzw. małej pętli (Rynek Główny, ul. Św. Anny, Studencka, Garncarska, Krupnicza, „pod prąd" Al. Mickiewicza i Al. Krasińskiego, ul. Zwierzyniecka, Powiśle, Podzamcze, Św. Idziego, Grodzka, Rynek Główny) .

Organizatorzy proszą o usunięcie pojazdów z trasy wyścigu oraz bezwzględne przestrzeganie znaków drogowych i zastosowanie się do poleceń służb porządkowych.

Do zabezpieczenia trasy zaangażowano około 400 osób, nie licząc policjantów.

WYJAZD ZE STREFY ZAMKNIĘTEJ PRZEZ UL. PODWALE

Organizatorzy informują, że wyjazd ze strefy zamkniętej w dniu 8 sierpnia 2015 r. prowadzony będzie przez ul. Podwale.

WCZEŚNIEJ ZADBAĆ O ZAOPATRZENIE!

Z powodu zamknięcia wyżej wymienionych ulic w dniu wyścigu - 8 sierpnia (sobota) – nie będzie możliwy dojazd do punktów handlowych, gastronomicznych, hoteli, kościołów, zakładów pracy i innych lokali przy trasie wyścigu. Prowadzący działalność handlową i gastronomiczną oraz inne usługi muszą wcześniej zadbać o zaopatrzenie.

DO WIELICZKI BEZ PROBLEMÓW

Organizatorzy 72. TdP wyznaczyli trasę 7. etapu tak, aby cały czas odbywał się ruch jedną z dwóch jezdni (zachodnią) Al. Mickiewicza i Krasińskiego, ul. Konopnickiej, Kamieńskiego i Wielicką, tą z kierunkiem jazdy do Wieliczki. Zakazany będzie jedynie lewoskręt. Dla kolarzy przeznaczono natomiast drugą jezdnię tego odcinka. Do Wieliczki pojadą więc jezdnią wschodnią „pod prąd" aż do nawrotu koło stacji paliw LOTOS.

PRZEJEZDNE RONDO GRUNWALDZKIE

Przejezdne będzie Rondo Grunwaldzkie, ponieważ trasa wyścigu prowadzi tunelem pod tym rondem.

PROPONOWANE OBJAZDY

- ze względu na zamknięcie północno-wschodniej jezdni ul. Wielickiej objazd z ul. Ćwiklińskiej do centrum wyznacza się ulicami: Jerzmanowskiego, Bieżanowską i Wielicką,

- ze względu na zamknięcie północno-wschodniej jezdni ul.Wielickiej objazd z ul. Teligi do centrum wyznacza się ulicam i: Herwina Piątka, Ściegiennego, Bieżanowską i Wielicką,

- ze względu na zamknięcie skrzyżowania ulic: Wielicka-Kamieńskiego objazd z ul. Dworcowej w kierunku Wieliczki wyznacza się ul. Wielicką, Powstańców Wielkopolskich, Powstańców Śląskich, Kamieńskiego i Wielicką,

- ze względu na zamknięcie skrzyżowania ulic: Wielicka-Kamieńskiego objazd z Al. Powstańców Wielkopolskich i z ul. Wielickiej (Limanowskiego) w kierunku Wieliczki wyznacza się Al. .Powstańców Śląskich, Kamieńskiego i Wielicką,

- ze względu na zamknięcie północno-wschodniej jezdni ul. Wielickiej objazd z ul. Mała Góra do centrum wyznacza się ulicami: Kosocicką, Rżącką, Cechową, Łużycką, Witosa, Turowicza, Tischnera, Brożka, Kapelanka, Monte Cassino, Rondem Grunwaldzkim, Dietla.

- ze względu na zamknięcie -wschodniej jezdni ul. Konopnickiej i Ronda Matecznego objazd z Al. .Powstańców Śląskich do centrum wyznacza się ulicami; Tischnera, Brożka, Kapelanka, Monte Cassino, Rondem Grunwaldzkim, Dietla.

- ze względu na zamknięcie -wschodniej jezdni ul. Konopnickiej objazd z ul. Wadowickiej do centrum wyznacza się ulicami; Brożka, Kapelanka, Monte Cassino, Rondem Grunwaldzkim, Dietla,

- ze względu na zamknięcie wschodniej jezdni ul. Konopnickiej objazd z ul. Monte Cassino do Al. Krasińskiego wyznacza się ulicami: Rondem Grunwaldzkim, Dietla, Grzegórzecką, Rondem Grzegórzeckim, Al. Powstania Warszawskiego, Rondem Mogilskim, Lubomirskiego, Wita Stwosza, Al. 29 Listopada, Al. Słowackiego i Mickiewicza,

- ze względu na zamknięcie ulic: Powiśle i Podzamcze objazd z ul. Dietla i ul. Krakowskiej do Al. Krasińskiego wyznacza się ulicami; Dietla, Grzegórzecką, Rondem Grzegórzeckim, Al. Powstania Warszawskiego, Rondem Mogilskim, Lubomirskiego, Wita Stwosza, Al. 29 Listopada, Al. Słowackiego i Mickiewicza,

- ze względu na zamknięcie wschodniej jezdni Al. Krasińskiego i ul. Zwierzynieckiej objazd z ul. Kościuszki do centrum wyznacza się ulicami: Konopnickiej, Rondem Grunwaldzkim i Dietla,

- ze względu na zamknięcie Ronda Matecznego objazd z ul. Brożka i z ul. Wadowickiej do ul. Kalwaryjskiej wyznacza się ulicami: Tischnera, Powstańców Śląskich, Wielicką i Limanowskiego,

- ze względu na zamknięcie Ronda Matecznego objazd z ul. Legionów Piłsudskiego i ul. Na Zjeździe wyznacza się ulicami; Limanowskiego, Wielicką, Powstańców Śląskich, Tischnera, Brożka, ze względu na zamknięcie Ronda Matecznego objazd z ul. Limanowskiego wyznacza się ulicami: Na Zjeździe, Starowiślną, Dietla.

Linie Komunikacji Miejskiej w Krakowie będą kierowane na poniższe trasy objazdowe:

LINIE TRAMWAJOWE

1 – od około godziny 9:30 do około godziny 19:30 kursować będzie po zmienionej trasie: Wzgórza Krzesławickie – Starowiślna bez zmian, następnie ulicami: Dietla, Stradomska, św. Gertrudy - Poczta Główna - Starowiślna i dalej po swojej stałej trasie do Wzgórz Krzesławickich.

2 – od około godziny 9:30 do około godziny 19:30 kursować będzie po zmienionej trasie: Cmentarz Rakowicki - Poczta Główna jak obecnie, następnie ulicami: św. Gertrudy, Stradomska, Krakowska, Limanowskiego, Na Zjeździe, Starowiślna, Poczta Główna i dalej po swojej obecnej trasie do Cmentarza Rakowickiego.

4 – od około godziny 9:30 do około godziny 19:30 kursować będzie po zmienionej trasie: Wzgórza Krzesławickie - Poczta Główna bez zmian, następnie ulicami: Starowiślna, Na Zjeździe, Limanowskiego, Krakowska, Stradomska, św. Gertrudy, Poczta Główna i dalej po swojej obecnej trasie do Wzgórz Krzesławickich.

6 - od około godziny 9:30 do około godziny 14:00 kursować będzie po zmienionej trasie: Kurdwanów – Stradom bez zmian, następnie ulicami: Dietla, Starowiślna - Poczta Główna - św. Gertrudy i dalej po swojej stałej trasie do Kurdwanowa.

Od około godziny 14:00 do około godziny 19:30 kursować będzie po zmienionej trasie: Prokocim – Wielicka, Limanowskiego, Krakowska, Dietla, Starowiślna - Poczta Główna - św. Gertrudy, Stradomska, Krakowska do Prokocimia.

8 – od około godziny 9:30 do około godziny 13:00 kursować będzie po zmienionej trasie: Borek Fałęcki – Stradom bez zmian, następnie ulicami: Dietla, Starowiślna - Poczta Główna - św. Gertrudy i dalej po swojej stałej trasie do Borku Fałęckiego.

Od około godziny 13:00 do około godziny 19:30 kursować będzie po zmienionej trasie: Borek Fałęcki – Łagiewniki bez zmian, następnie ulicami: Brożka, Kapelanka, most Grunwaldzki, Dietla, Starowiślna - Poczta Główna - św. Gertrudy, Stradomska, Dietla, most Grunwaldzki, Kapelanka, Brożka do Borku Fałęckiego.

10 - od około godziny 13:00 do około godziny 19:00 kursować będzie po zmienionej trasie: Borek Fałęcki – Łagiewniki bez zmian, następnie ulicami: Brożka, Kapelanka, most Grunwaldzki, Dietla, Stradomska i dalej po swojej stałej trasie do Pleszowa.

13 – od około godziny 9:30 do około godziny 19:30 kursować będzie po zmienionej trasie: Nowy Bieżanów - Stradom bez zmian, następnie ulicami: Dietla, Starowiślna - Poczta Główna - św. Gertrudy i dalej po swojej stałej trasie do Nowego Bieżanowa.

20 – od około godziny 9:30 do około godziny 19:30 kursować będzie po zmienionej trasie: Mały Płaszów – Dworzec Główny bez zmian, następnie ulicami: Długa, Kamienna – Dworzec Towarowy.

23 – od około godziny 14:00 do około godziny 19:00 kursować będzie po zmienionej trasie: Nowy Bieżanów – Powstańców Wielkopolskich bez zmian, następnie ulicami: Na Zjeździe, Starowiślna, Dietla, most Grunwaldzki, Monte Cassino, Kapelanka, Grota Roweckiego i dalej po swojej stałej trasie do Czerwonych Maków.

24 – od około godziny 9:30 do około godziny 14:00 kursować będzie po zmienionej trasie: Kurdwanów – Poczta Główna bez zmian, następnie ulicami: Westerplatte, Pawia – Dworzec Towarowy.

Od około godziny 14:00 do około godziny 19:30 kursować będzie po zmienionej trasie: Prokocim – Wielicka, Limanowskiego, Starowiślna, Westerplatte, Pawia – Dworzec Towarowy.

50 – od około godziny 14:00 do około godziny 19:00 kursować będzie po zmienionej trasie: Prokocim – Wielicka i dalej po swojej stałej trasie do Krowodrzy Górki.

Linie tramwajowe będą zatrzymywać się na istniejących przystankach na swoich trasach objazdowych.

ZASTĘPCZE LINIE AUTOBUSOWE ZA TRAMWAJ

701 - od około godziny 9:30 do około godziny 19:30 kursować będzie po trasie: Cracovia Stadion – al. Krasińskiego, Kościuszki, Ks. Józefa, most Zwierzyniecki, Zielińskiego, Monte Cassino – Centrum Kongresowe (powrót: od ulicy Kościuszki przez Lelewela-Borelowskiego i Kałuży).

Linia kursować będzie z częstotliwością około 15 minut.

704 - od około godziny 9:00 do około godziny 19:30 kursować będzie po trasie: Bronowice Małe - Balicka, Bronowicka, Królewska, al. Słowackiego, Warszawska, Plac Matejki, Basztowa, Lubicz - Rondo Mogilskie (powrót: od ulicy Lubicz przez Pawią).

Linia kursować będzie z częstotliwością około 6 minut. Dla linii nie będzie funkcjonował przystanek "Wesele", a przystanek "Plac Inwalidów" w kierunku Bronowic ustawiony zostanie za przejściem dla pieszych przy ulicy Sienkiewicza.

750 - od około godziny 13:30 do około godziny 19:00 kursować będzie po trasie: Łagiewniki - Tischnera, Fredry, Połomskiego, Turowicza, Witosa, Nowosądecka - Bieżanowska (powrót: od ulicy Wielickiej przez Wolską, Na Kozłówce, Nowosądecką).

Linia kursować będzie z częstotliwością około 8 minut.

LINIE AUTOBUSOWE

107 - od około godziny 13:00 do około godziny 19:00 kursować będzie po zmienionej trasie: Soboniowice - Trybuny Ludów bez zmian, następnie ulicami: Sławka, Puszkarska, Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, Turowicza, al. Powstańców Śląskich - Powstańców Wielkopolskich.

W kierunku przeciwnym linia kursować będzie na trasie: Powstańców Wielkopolskich – al. Powstańców Śląskich, Kamieńskiego, Malborska i dalej po swojej trasie bez zmian do Soboniowic.

Na trasie objazdowej autobusy tej linii zatrzymywać się będą na istniejących przystankach.

124, 424 - od około godziny 10:00 do około godziny 19:00 kursować będą po zmienionej trasie: Wieczysta (Ugorek) - Rondo Mogilskie bez zmian, następnie ulicami: al. Powstania Warszawskiego, Grzegórzecka, Dietla, most Grunwaldzki - Osiedle Podwawelskie.

Na trasie objazdowej autobusy tych linii zatrzymywać się będą na istniejących przystankach.

133 – od około godziny 13:00 do około godziny 19:00 kursować będzie po zmienionej trasie: Łagiewniki – Kosocicka bez zmian, następnie ulicami Mała Góra, Aleksandry, Ćwiklińskiej, Mała Góra, Ks. Łaczka i dalej po swojej trasie do Bieżanowa Potrzask.

Na trasie objazdowej autobusy tej linii zatrzymywać się będą na istniejących przystankach.

143, 243 – od około godziny 13:00 do około godziny 19:00 kursować będą po zmienionej trasie: Powstańców Wielkopolskich - al. Powstańców Śląskich, Kamieńskiego, Wielicka, Mała Góra, Aleksandry, Ćwiklińskiej, Mała Góra, Bieżanowska i dalej po swoich trasach do Bieżanowa i Węgrzc Wielkich. W kierunku Powstańców Wielkopolskich linie będą kursować bez zmian.

Na trasie objazdowej autobusy tych linii zatrzymywać się będą na istniejących przystankach.

144 – od około godziny 13:00 do około godziny 19:00 kursować będzie po zmienionej trasie: Rżąka – Wielicka, Mała Góra, Aleksandry, Ćwiklińskiej, Jerzmanowskiego, Bieżanowska, Wielicka, Powstańców Wielkopolskich, Klimeckiego, most Kotlarski, Rondo Mogilskie, Lubomirskiego, tunel Rafała Kalinowskiego, Pawia, al. Słowackiego, al. Mickiewicza, Czarnowiejska i dalej po swojej trasie do Prądnika Białego. W kierunku przeciwnym linia kursować będzie po swojej stałej trasie bez zmian.

Na trasie objazdowej autobusy tej linii zatrzymywać się będą na następujących przystankach: "Prokocim Cmenatarz", "Młodzieży", "Prokocim Rynek", "Prosta", "Bieżanowska", "Powstańców Wielkopolskich", "Kuklińskiego", "Rondo Grzegórzeckie" (na torowisku), "Rondo Mogilskie", "Uniwersytet Ekonomiczny", "Politechnika" (na torowisku), "Nowy Kleparz", "Plac Inwalidów". Na pozostałych przystankach na trasie objazdowej linia się nie zatrzymuje.

152, 352 – od około godziny 10:00 do około godziny 19:00 kursować będą po zmienionej trasie: Olszanica, Kryspinów - Królowej Jadwigi bez zmian, następnie ulicami: Piastowska, Nawojki, Czarnowiejska, al. Mickiewicza, al. Słowackiego, Pawia, Warszawska, Plac Matejki, Basztowa i dalej po swoich stałych trasach. W kierunku Olszanicy i Kryspinowa linie kursować będa po obecnie zmienionej trasie od ul. Lubicz przez ul. Pawią, al. Słowackiego, al. Mickiewicza i dalej bez zmian.

Na trasie objazdowej autobusy tej linii zatrzymywać się będą na następujących przystankach: "Cichy Kącik", "Miasteczko Studenckie AGH", "Czarnowiejska".

163 – od około godziny 13:00 do około godziny 19:00 kursować będzie po skróconej trasie: Nowy Bieżanów Południe - Aleksandry, Ćwiklińskiej, Mała Góra, Bieżanowska i dalej po swojej trasie do Alei Przyjaźni.

164 – od około godziny 13:00 do około godziny 19:30 kursować będzie po zmienionej trasie: Piaski Nowe – Sławka bez zmian, następnie ulicami: Puszkarska, Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, Turowicza, Tischnera, Brożka, Kapelanka, Monte Cassino, Dietla, Stradomska, św. Gertrudy, Westerplatte, Pawia, al. Słowackiego, Prądnicka i dalej po swojej trasie. W kierunku przeciwnym linia kursować będzie po swojej stałej trasie bez zmian.

Na trasie objazdowej autobusy tej linii zatrzymywać się będą na następujących przystankach: "Łagiewniki", "Szwedzka" (na torowisku), "Centrum Kongresowe" (na torowisku), "Poczta Główna", "Politechnika".

169 – od około godziny 13:00 do około godziny 19:30 kursować będzie po zmienionej trasie: Zajezdnia Wola Duchacka - Puszkarska, Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, Turowicza, Tischnera, Brożka, Kapelanka, Monte Cassino, Dietla, Stradomska, św. Gertrudy, Westerplatte, Pawia, al. 29 Listopada i dalej po swojej stałej trasie do Górki Narodowej Wschód. W kierunku przeciwnym linia kursować będzie po swojej stałej trasie bez zmian.

Na trasie objazdowej autobusy tej linii zatrzymywać się będą na następujących przystankach: "Puszkarska", "Łagiewniki", "Szwedzka" (na torowisku), "Centrum Kongresowe" (na torowisku), "Poczta Główna", "Politechnika".

173 – od około godziny 13:00 do około godziny 19:30 kursować będzie po zmienionej trasie: Nowy Bieżanów Południe – Aleksandry, Ćwiklińskiej, Jerzmanowskiego, Bieżanowska, Wielicka, Powstańców Wielkopolskich, Klimeckiego, most Kotlarski, Rondo Mogilskie, Lubomirskiego, tunel Rafała Kalinowskiego, Pawia, al. Słowackiego, al. Mickiewicza, Czarnowiejska i dalej po stałej trasie do Azorów. W kierunku przeciwnym linia kursować będzie po swojej stałej trasie do przystanku "Prokocim Szpital", następnie ul. Wielicką, Kosocicką, Mała Góra, Aleksandry.

Na trasie objazdowej w kierunku Azorów autobusy tej linii zatrzymywać się będą na następujących przystankach: "Prokocim Cmenatarz", "Młodzieży", "Prokocim Rynek", "Prosta", "Bieżanowska", "Powstańców Wielkopolskich", "Kuklińskiego", "Rondo Grzegórzeckie" (na torowisku), "Rondo Mogilskie", "Uniwersytet Ekonomiczny", "Politechnika" (na torowisku), "Nowy Kleparz", "Plac Inwalidów".

Na trasie objazdowej w kierunku Nowego Bieżanowa Południa autobusy tej linii zatrzymywać się będą na istniejących przystankach.

174 – od około godziny 13:00 do około godziny 19:30 kursować będzie po zmienionej trasie: Os. Kurdwanów - Sławka bez zmian, następnie ulicami: Puszkarska, Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, Turowicza, al. Powstańców Śląskich i dalej po stałej trasie do Kombinatu. W kierunku przeciwnym linia kursować będzie po swojej stałej trasie bez zmian.

Na trasie objazdowej linia będzie zatrzymywać się na istniejących przystankach.

179 – od około godziny 13:00 do około godziny 19:30 kursować będzie po zmienionej trasie: Os. Kurdwanów – Sławka bez zmian, następnie ulicami: Puszkarska, Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, Turowicza, Tischnera, Brożka, Kapelanka, Monte Cassino, Dietla, Stradomska, św. Gertrudy, Westerplatte, Basztowa, Plac Matejki, Kurniki - Dworzec Główny Zachód. W kierunku przeciwnym linia kursować będzie po swojej stałej trasie bez zmian.

Na trasie objazdowej autobusy tej linii zatrzymywać się będą na następujących przystankach: "Puszkarska", "Łagiewniki", "Szwedzka" (na torowisku), "Centrum Kongresowe" (na torowisku), "Poczta Główna".

183 – od około godziny 13:00 do około godziny 19:00 kursować będzie po skróconej trasie: Złocień – Ćwiklińskiej bez zmian, następnie ulicą Aleksandry do Nowy Bieżanów Południe.

184 – od około godziny 13:00 do około godziny 19:30 kursować będzie po zmienionej trasie: Os. Kurdwanów - Sławka bez zmian, następnie ulicami: Puszkarska, Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, Turowicza, Tischnera, Brożka, Kapelanka, Monte Cassino, most Grunwaldzki, Dietla i dalej po swojej trasie Prądnika Czerwonego. W kierunku przeciwnym linia kursować będzie po swojej stałej trasie bez zmian.

Na trasie objazdowej autobusy tej linii zatrzymywać się będą na następujących przystankach: "Zajezdnia Wola Duchacka", "Puszkarska", "Łagiewniki", "Szwedzka" (na torowisku), "Centrum Kongresowe" (na torowisku).

194 – od około godziny 13:00 do około godziny 19:30 kursować będzie po zmienionej trasie: Czerwone Maki – Rondo Grunwaldzkie bez zmian, następnie ulicami: Dietla, Stradomska, św. Gertrudy, Westerplatte, Pawia, al. Słowackiego, al. Mickiewicza, Czarnowiejska i dalej po swojej trasie do Krowodrzy Górki. W kierunku przeciwnym linia kursować będzie po swojej stałej trasie bez zmian.

Na trasie objazdowej autobusy tej linii zatrzymywać się będą na następujących przystankach: "Poczta Główna", "Politechnika" (na torowisku), "Nowy Kleparz", "Plac Inwalidów".

204, 244 – od około godziny 13:00 do około godziny 19:00 kursować będą po zmienionej trasie: Wieliczka Kampus – ul. Krakowska (w Wieliczce) bez zmian, następnie linia 204 jedzie po trasie linii 244 ulicami: Kościuszki, Sadowa, Krzemieniecka (w kierunku Baryczy), następnie w Baryczy skręt w prawo w ul. Żelazowskiego, Niebieska, Cechowa, Łużycka, Witosa i dalej po swoich trasach do Borku Fałęckiego i Czerwonych Maków. W kierunku Wieliczki linie kursować będą bez zmian.

Na trasie objazdowej linia 204 będzie zatrzymywać się na przystankach linii 244, a na pozostałych przystankach linie nie będą się zatrzymywać.

224 – od około godziny 13:00 do około godziny 19:00 kursować będą po zmienionej trasie: Wieliczka Kampus – ul. Kościuszki (w Wieliczce) bez zmian, następnie ulicami: Kościuszki, Sadowa, Krzemieniecka (w kierunku Baryczy), następnie w Baryczy skręt w prawo w ul. Żelazowskiego, Niebieska, Cechowa, Łużycka, Witosa i dalej po swojej trasie do Centrum JP II. W kierunku Wieliczki linia kursować będzie bez zmian.

Na trasie objazdowej linia będzie zatrzymywać się na przystankach linii 244, a na pozostałych przystankach linia nie będzie się zatrzymywać.

292 – od około godziny 10:00 do około godziny 19:00 kursować będą po zmienionej trasie: Kraków Airport - ul. Królowej Jadwigi bez zmian, następnie ulicami: Piastowska, Nawojki, Czarnowiejska, al. Mickiewicza, al. Słowackiego i dalej po swojej trasie. W kierunku przeciwnym linia kursować będzie po swojej stałej trasie bez zmian.

Na trasie objazdowej autobusy tej linii zatrzymywać się będą na następujących przystankach: "Cichy Kącik", "Miasteczko Studenckie AGH", "Czarnowiejska".

301 – od około godziny 13:00 do około godziny 19:00 kursować będą po zmienionej trasie: Niepołomice – przystanek "Wieliczka Cmentarz" bez zmian, następnie: ul. Czarnochowska, Wygoda (w Wieliczce), ul. Potrzask, Pruszyńskiego, Weigla, Popiełuszki, Bieżanowska, Wielicka – Powstańców Wielkopolskich. W kierunku przeciwnym linia kursować będzie na trasie: Powstańców Wielkopolskich - Powstańców Wielkopolskich, al. Powstańców Śląskich, Kamieńskiego, Wielicka i dalej po swojej trasie do Niepołomic.

Na trasie objazdowej autobusy tej linii zatrzymywać się będą na następujących przystankach: "Ćwiklińskiej".

304 – od około godziny 13:00 do około godziny 19:00 kursować będą po zmienionej trasie: Wieliczka Kampus – ul. Krakowska (w Wieliczce) bez zmian, następnie po trasie linii 244 ulicami: Kościuszki, Sadowa, Krzemieniecka (w kierunku Baryczy), następnie w Baryczy skręt w prawo w ul. Żelazowskiego, Niebieska, Cechowa, Łużycka, Witosa, Turowicza, Tischnera, Brożka, Kapelanka, Monte Cassino, Dietla, Stradomska, św. Gertrudy, Westerplatte, Basztowa - Plac Matejki - Kurniki - Dworzec Główny Zachód. W kierunku przeciwnym linia kursować będzie na trasie: Dworzec Główny Zachód – Kurniki, Pawia, al. Słowackiego, al. Mickiewicza i dalej po swojej trasie do Wieliczki.

Na trasie objazdowej autobusy tej linii zatrzymywać się będą na następujących przystankach: "Nowosądecka", "Łagiewniki", "Szwedzka" (na torowisku), "Centrum Kongresowe" (na torowisku).

504 – od około godziny 10:00 do około godziny 19:30 kursować będzie po zmienionej trasie: Cracovia Stadion - al. Krasińskiego, Kościuszki, Salwator, Księcia Józefa, most Zwierzyniecki, Zielińskiego, Kapelanka, Tischnera, Fredry - Centrum JPII (powrót: od ulicy Kościuszki przez Lelewela-Borelowskiego i Kałuży).

Na trasie objazdowej linia będzie zatrzymywać się na istniejących przystankach.

Zasady zachowania biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linię numer 1 zachowują ważność w autobusach 701 na całej trasie przejazdu oraz we wszystkich pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie na odcinku Most Grunwaldzki – Starowiślna.

Bilety okresowe wykupione na linię numer 2 zachowują ważność w autobusach 701 na całej trasie przejazdu oraz we wszystkich pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie na odcinku Most Grunwaldzki – Starowiślna/Wawel – Dworzec Główny.

Bilety okresowe wykupione na linię numer 4 zachowują ważność w autobusach 704 na całej trasie przejazdu.

Bilety okresowe wykupione na linię numer 6 zachowują ważność w autobusach 701 i 750 na całej trasie przejazdu oraz we wszystkich pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie na odcinku Łagiewniki - Kapelanka - Most Grunwaldzki – Stradom.

Bilety okresowe wykupione na linię numer 8 zachowują ważność w autobusach 704 na całej trasie przejazdu oraz we wszystkich pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie na odcinku Korona - Plac Bohaterów Getta - Poczta Główna - Dworzec Główny.

Bilety okresowe wykupione na linię numer 10 zachowują ważność we wszystkich pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie na odcinku Korona - Plac Bohaterów Getta - Poczta Główna.

Bilety okresowe wykupione na linię numer 13 zachowują ważność w autobusach 704 na całej trasie przejazdu oraz we wszystkich pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie na odcinku Powstańców Wielkopolskich - Plac Bohaterów Getta - Poczta Główna - Dworzec Główny.

Bilety okresowe wykupione na linię numer 14 i 20 zachowują ważność w autobusach 704 na całej trasie przejazdu.

Bilety okresowe wykupione na linię numer 24 zachowują ważność w autobusach 704 i 750 na całej trasie przejazdu oraz we wszystkich pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie na odcinku Łagiewniki - Kapelanka - Most Grunwaldzki – Starowiślna.

Bilety okresowe wykupione na linię numer 50 zachowują ważność w autobusach 750 na całej trasie przejazdu oraz we wszystkich pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie na odcinku Łagiewniki - Kapelanka - Most Grunwaldzki – Starowiślna, a także w tramwajach linii numer 18 na odcinku Centrum Kogresowe - Krowodrza Górka.

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka