carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2011-05-29

V Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych już za nami – zobacz zdjęcia


Dziś odbył się kolejny, piąty już Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Tegorocznej imprezie dopisała nie tylko pogoda czy moc atrakcji, ale przede wszystkim tłumy odwiedzających. Już teraz można śmiało powiedzieć, że rekord jeśli chodzi o frekwencje został pobity, a przybyłych gości liczono w tysiącach.


Atrakcji było wiele i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wyjątkowo dużo osób zatrzymywało sie na dłużej wystawę zabytkowych zarówno motocykli jak i samochodów z czasów PRL-u. Równie wiele osób przyciągały pokazy sztuk walki czy wystawa egzotycznych zwierząt np. węży. Stanowisko sławnego podróżnika, Władysława Grodeckiego, było również tym przy którym gromadziło się więcej osób. Przedstawiał on pamiątki ze swoich wypraw w najdalsze zakątki świata jak i również można było z nim o owych wyprawach porozmawiać. Nie sposób było również przejść obojętnie od perfekcyjnie wykonanych własnymi rękami papierowych modeli na stanowisku Jakuba Liszcza. Wykonuje on praktycznie wszystko od modeli samolotów czy helikopterów po znacznych rozmiarów figurki ze znanych filmów jak Predator czy Gwiezdne Wojny. Makiety zamków również nie stanową dla niego żadnego problemu.


Festiwal odwiedziły osoby w każdym wieku, zarówno Ci najmłodsi jak i ludzie starsi. Impreza ta z roku na rok przyciąga coraz więcej odwiedzających i to nie tylko wśród mieszkańców naszego miasta. Aby obejrzeć te wszystkie niecodzienne wystawy przyjeżdżają nawet mieszkańcy z okolicznych miejscowości. Można śmiało stwierdzić, że Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych wpisał się na stałe w kalendarz wielickich imprez co jest niewątpliwie bardzo dobrą informacją, ponieważ tego typu wydarzeń niewątpliwie brakuje w naszym mieście.

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022