.
Opublikowano: 2018-10-08

VI NOCNY RODZINNY MARSZOBIEG NA ORIENTACJĘ - relacjaMiniona sobota upłynęła pod znakiem VI NOCNEGO RODZINNEGO MARSZOBIEGU NA ORIENTACJĘ pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka.


W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 60 rodzinnych drużyn, które wspólnie przemierzały zakątki solnego miasta w poszukiwaniu punktów kontrolnych z zadaniami specjalnymi. Finał zabawy odbył się w Centrum „Solne Miasto”, gdzie na uczestników czekał ciepły poczęstunek oraz warsztaty i animacje dla dzieci.

W tym roku bezkonkurencyjna na trasie Marszobiegu okazała się drużyna PEREŁKI. Drugie miejsce wywalczyły JADOWITE JASZCZURKI, a trzecie miejsce otrzymała drużyna SATORZAKI.

Każdy z uczestników otrzymał z rąk burmistrza Wieliczki Artura Kozioła pamiątkowy medal, a trzy drużyny, które stanęły na podium nagrodzone zostały dodatkowo pucharami i sportowymi upominkami. Nagrody przypadły również najstarszemu i najmłodszemu uczestnikowi zabawy oraz – po raz pierwszy w tym roku – drużynie, której nazwa otrzymała największą popularność w głosowaniu na Faceboku; w tegorocznej edycji był to zespół SOLNICZKI Z WIELICZKI LEPSZE NIŻ PIERNICZKI.

Organizatorzy wydarzenia – Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce wraz z Miejskim Oddziałem PTTK w Wieliczce jeszcze raz dziękują za wspólną, rodzinną zabawę i sportowe emocje. Do zobaczenia za rok!

/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/


VI NOCNY RODZINNY MARSZOBIEG NA ORIENTACJĘ - relacja - zobacz zdjęcia   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022