.


Opublikowano: 2017-06-28

VIII Turniej Szachowy im. Królowej JadwigiW sobotę 10 czerwca podczas X Festynu Rodzinnego w Szkole Podstawowej w Sierczy odbył się VIII Turniej Szachowy im. Królowej Jadwigi. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 59 chłopców i 26 dziewczynek z całej małopolski. Turniej rozgrywany był na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim.


Patronat nad zawodami objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Pan Artur Kozioł, Prezes Małopolskiego Związku Szachowego Pan Jan Kusina, a także Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Zawody sędziowali: Pan Jerzy Cholewa, Pan Kamil Baryczka, Pani Kinga Siwek i Pan Damian Obrzud.

Po bardzo pasjonujących pojedynka ostatecznie najlepsi okazali się:

W grupie dziewczynek:
1. Maria Baran z MKS MOS Wieliczka,
2. Zuzanna Matusik z UKS Hetman Koronny Trzebinia,
3. Weronika Niziołem z UKS Goniec Staniątki,

Najlepszą dziewczynką z rocznika 2010 i mł. została Blanka Polakiewicz z UKS Czarny Koń Olkusz, a najlepszą zawodniczką ze SP w Sierczy została Anna Ślusarczyk z klasy 3c.

W grupie chłopców:
1. Grzegorz Druzgała z UKS Goniec Staniątki,
2. Krzysztof Baran z MKS MOS Wieliczka,
3. Franciszek Kozłowski z MKS MOS Wieliczka,

Najlepszym zawodnikiem z rocznika 2010 i mł. został Karol Kozak z UKS Goniec Staniątki, a najlepszym zawodnikiem z SP w Sierczy został Jakub Smoszna z klasy 2a. Dodatkowo dużo osób zdobyło swoje pierwsze w życiu kategorie lub podniosło swoją kategorię szachową.

Wszystkim gratulujemy.

Klikając w poniższe galerie można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.

- galeria 1
- galeria 2

Wszystkie wyniki można znaleźć na stronach turniejowych:

grupa chłopców
grupa dziewczynek
SP w Sierczy
   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022