carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-01-14

W bibliotece z tradycją w nowoczesność


Już od lutego 2014 roku wielicka biblioteka rozpoczyna realizację nowego projektu dla mieszkańców Miasta i Gminy Wieliczka„Z tradycją w nowoczesność – warsztaty rękodzielnicze”.

zdj. materiały PiMBP w Wieliczce

Projekt skierowany do mieszkańców Miasta i Gminy Wieliczka realizowany będzie w ramach grantu z zakresu Małych Projektów w ramach Działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, OŚ 4 –Leader, realizowanego za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wielicka Wieś”.

W ramach projektu odbędą się warsztaty rękodzielnicze w następujących blokach: „W świecie szkła” – technika wykonywania witraży wraz z przypomnieniem techniki malowania na szkle; „Zapomniane filcowanie” – technika wykonywania ozdób z filcu. W czasie zajęć uczestnicy wykonają tradycyjne korale krakowskie; Blok, pt. „Kwiatów czar” dotyczyć będzie charakterystycznej dla małopolski techniki wykonywania krepinowych kwiatów.


.......  Kwiaty zostaną wykorzystane do stworzenia tradycyjnych wieńców: wianki na św. Jana, wieńce adwentowe, krakowskie wianki, jako część stroju krakowskiego, czy nowoczesne wieńce zdobiące stoły. Ostatnim tematem warsztatów będzie nowoczesna technika decoupage nawiązująca do tradycyjnego malowania ceramiki oraz wycinanek. W ramach projektu powstanie również blog prezentujący i dokumentujący warsztaty, a zwieńczeniem spotkań będzie wspólna wystawa prezentująca wyroby wykonane w czasie spotkań oraz wystawa zdjęć z warsztatów.  

Biblioteka dla seniora w 2013 roku

 

Zapisy:
- telefoniczne w godz. 8.00 – 15.00, tel. 12/278-30-75;
- osobiście w Dziale Instrukcyjno-Metodycznym w godz. 8.00 – 15.00

Decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia odbywać się będą w 4 blokach tematycznych 2 razy w miesiącu, w czwartki o godz. 17.00 w budynku biblioteki. Rozpoczęcie zajęć w lutym, zakończenie w grudniu. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie udział w 2 blokach tematycznych, do wyczerpania miejsc. Szczegóły projektu dla osób zapisanych omówione zostaną na pierwszym spotkaniu.

Koordynator projektu: Małgorzata Ślusarek

Zapraszamy!
Termin pierwszego wykładu inaugurującego warsztaty rękodzielnicze
6 lutego 2014. godz. 16.30 (dotyczy osób zapisanych).
Budynek biblioteki, sala na poddaszu.

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4-LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

[Biblioteka w Wieliczce -MŚ/ACB]
W bibliotece z tradycją w nowoczesność - zobacz zdjęcia

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022