.


Opublikowano: 2021-11-03

W centrum Wieliczki skuter zderzył się z samochodem. Jedna osoba w szpitalu.Dziś około godziny 13:30 w centrum Wieliczki, na skrzyżowaniu ulic Goliana – Sienkiewicza – Legionów doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz skutera. Jedna osoba została poszkodowana.


Jak poinformował nas st. asp. Paweł Tomasik rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce - ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki Peugeot – 34 letni mężczyzna jadąc ulicą Goliana i skręcając w lewo w ulicę Sienkiewicza nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy skutera w wyniku czego doszło do zderzenia tych pojazdów.

Kierujący skuterem, 74-letni mężczyzna został zabrany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Obaj kierujący byli trzeźwi. Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce.


   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022