.Opublikowano: 2022-05-20

W centrum Wieliczki zażądali od 73-latka pieniędzy na alkohol, następnie przewrócili go i kopaliDwóch 35-letnich mężczyzn, próbowało dokonać rozboju na 73- latku. Przewracając go na ziemię a następnie bijąc i kopiąc po ciele zażądali od niego pieniędzy. Szybka reakcja policjantów, którzy w tym czasie patrolowali centrum miasta, doprowadziła do zatrzymania obu sprawców. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.


19 maja br. około godziny 17:30, wieliccy policjanci podczas patrolu zauważyli, jak dwóch mężczyzn kopie i bije po ciele leżącego mężczyznę. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali obu agresorów. Okazało się, że sprawcami są mężczyźni w wieku 35 lat ( obaj mieszkańcy gminy Wieliczka), natomiast poszkodowany to 73- letni mężczyzna. Jak ustalili na miejscu interweniujący funkcjonariusze, do siedzącego na ławce pokrzywdzonego, podeszło dwóch mężczyzn, którzy zażądali od niego pieniędzy na alkohol. Kiedy 73 -latek odmówił przekazania im pieniędzy, sprawcy przewrócili go na ziemię i zaczęli go bić oraz kopać po całym ciele, w międzyczasie przeszukując mu odzież w poszukiwaniu pieniędzy. Kiedy napastnicy zauważyli oznakowany radiowóz zbliżający się w ich kierunku, próbowali się oddalić jednakże szybko zostali zatrzymani przez mundurowych. Po ich obezwładnieniu, policjanci wrócili do poszkodowanego któremu udzielili pierwszej pomocy a następnie przekazali pod opiekę załogi pogotowia. Dzisiaj obaj 35- latkowie usłyszeli zarzut usiłowania rozboju.Prokurator wobec obu mężczyzn zastosował dozór policyjny. Obu sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

KPP Wieliczka


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021