.


leroymerlin

Opublikowano: 2021-01-14

W Czarnochowicach pobili 18-latka i grozili maczetą tylko dlatego, że ten nie chciał im oddać dwóch puszek piwaW minionym tygodniu w miejscowości Czarnochowice dwóch mężczyzn zaatakowało 18-latka gdy ten wychodził ze sklepu z dwoma puszkami piwa, które chwilę wcześniej kupił. Młody mężczyzna był bity, przyduszany, a także grożono mu maczetą.


W Czarnochowicach dwóch mężczyzn, którzy stali przed jednym ze sklepów spożywczych zaczepiło 18-latka, który wyszedł ze sklepu z dwoma piwami. Mężczyźni zażądali, by chłopak oddał im trunek, kiedy ten odmówił został przez nich zaatakowany. Napastnicy bili go po całym ciele, przyduszali jak i również grozili użyciem maczety, po czym uszkodzili jego samochód i uciekli.

W wyniku podjętych przez wielickich kryminalnych działań, napastnicy zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce, agresorami okazali się być 20-letni mieszkaniec gminy Biskupice oraz 31-latek z gminy Niepołomice.

Mężczyznom postawiono zarzut rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, który podlega karze pozbawienia wolności od lat 3 do 12 lat. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury w Wieliczce. Wobec mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.   Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek