.


Opublikowano: 2017-02-21

W GABINECIE FILMOWYCH CIENI: "Mefisto"Miłośników kina zapraszamy do Centrum Kultury i Turystyki 25 lutego o godz. 19:00 na jedno z największych dzieł europejskiej kinematografii - „Mefisto” Istvana Szabo.


Ta mroczna, alegoryczna opowieść o artyście zaprzedającym duszę totalitarnemu systemowi, oparta na powieści Klausa Manna nagrodzona została Oscarem dla najlepszego filmu oraz nagrodę za scenariusz w Cannes, a Klaus Maria Brandauer stworzył w filmie jedną z najbardziej zapadających w pamięć kreacji aktorskich w historii. W filmie nie brakuje też polskich akcentów - u boku Brandauera wystąpiła Krystyna Janda. W Berlinie naziści dochodzą do władzy, a młody aktor odnosi sukces grając Mefista w „Fauście” …

/Centrum Kultury i Turystyki/

   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022