hyundai


.
Opublikowano: 2017-04-21

W gabinecie filmowych cieni: „Przełamując fale”


„Przełamując fale” to zdecydowanie jeden z najlepszych filmów lat 90, niezmiennie aktualny i dziś. Jeden z tych, które nie pozostawiają widza obojętnym, poruszając szczerością, odwagą i siłą emocjonalnego wyrazu.

Historia Bess z małej społeczności i jej walce o męża to uniwersalna opowieść o miłości i bezgranicznym oddaniu, a zarazem niemal przypowieść religijna; problem wiary odgrywa bowiem w historii kluczową rolę. Ten niezwykły film porusza do żywego, dociera w najgłębsze zakamarki, zmusza do zadawania pytań, nie ma w dotychczasowej historii kina wielu takich filmów - równocześnie tak metafizycznych i przy tym emocjonalnie autentycznych. Wielkie kino Larsa von Triera ze wspaniałą rolą Emily Watson w roli Bess już 29 kwietnia o godzinie 19.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Zapraszamy! 

Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022