hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-04-30

W jaki sposób nieść pomoc seniorom w czasie pandemii?Każdego dnia bombardują nas media informacjami o zachorowalności, oraz śmiertelności z powodu SARS-CoV-2. Na nikogo te informacje nie działają pozytywnie, a już w szczególności na osoby starsze, które są najbardziej zagrożone, choćby z uwagi na choroby współistniejące, jakie posiadają z powodu wieku.


1. Nie zapominajmy o seniorach
2. W jaki sposób nieść pomoc seniorom w czasie pandemii i nie tylko?

Nie zapominajmy o seniorach

Młodzi ludzie najczęściej nie przywiązują tak dużej wagi do dbania o zdrowie, to najczęściej przychodzi z wiekiem. Starsze osoby mając świadomość swojego stanu zdrowia oraz chorób, jakie im na co dzień towarzyszą, starają się dbać, by w obecnej sytuacji nie narażać się niepotrzebnie na zarażenie koronawirusem. Rozejrzyjmy się wokół – może przyjdzie nam na myśl sąsiad lub sąsiedzi w starszym wieku, którym moglibyśmy pomóc. Jakże często okazuje się, że nie mają bliskich, którzy zrobią im choćby podstawowe zakupy. A przecież tak niewiele trzeba. Wystarczy skorzystać z możliwości internetu, choćby ze znanej sieci Albert Fresh https://www.albertfresh.pl/nabial-a.html, gdzie zakupy to czysta przyjemność.

W jaki sposób nieść pomoc seniorom w czasie pandemii i nie tylko?

Polacy to naród, który w takich chwilach potrafi się solidaryzować. Na portalach społecznościowych podczas trwającej pandemii można było dostrzec wiele akcji, w których pomagano potrzebującym seniorom. Wiadomo, że czym mniejszy będziemy mieli z nimi kontakt, tym lepiej dla nich samych, ale kontakt telefoniczny krzywdy nikomu nie zrobi. Zadzwońmy do naszego sąsiada, zapytajmy w jakim stopniu można by mu udzielić pomocy. Osoby starsze izolujące się od innych nie posiadają nic innych potrzeb od nas. Czyli trzeba by im zapewnić z pewnością dostawę artykułów żywnościowych. Najprościej zrobić zamówienie w sklepie internetowym Albert Fresh https://www.albertfresh.pl/nabial-a/jajka.html, który na terenie Krakowa oraz w promieniu 30 km od miasta, realizuje zamówienia dla mieszkańców. Otrzymamy tu wszystkie potrzebne artykuły żywnościowe: nabiał, jajka, mięso, wędliny, pieczywo, dania gotowe, warzywa i owoce czy kosmetyki i chemię gospodarczą. Jeśli senior posiada psa lub kota, również karmę dla jego przyjaciela możemy tu zamówić. Zazwyczaj osoby starsze mają problem z obsługą komputera, wtedy my musimy wkroczyć do akcji, i w imieniu seniora zrobić zamówienie. Nam to zajmie zaledwie chwilę, a senior otrzyma pod drzwi produkty, które potrzebuje. A może i z pieskiem dobrze byłoby wyjść na spacer?

Podobno dobro wraca z nawiązką. Może kiedyś my będziemy potrzebować wsparcia od drugiej osoby, kto wie?

artykuł sponsorowany


   
likwidacja szkod komunikacyjnychRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka