.Opublikowano: 2021-01-01

W jednym z bloków w Wieliczce policjanci zatrzymali 30-latka poszukiwanego trzema listami gończymi29 grudnia br. na terenie powiatu wielickiego funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy winni przebywać w zakładzie karnym. Jeden z nich ukrywał się przed organami ścigania dziewięć lat.


We wtorek (29 grudnia) na terenie powiatu wielickiego pełniły służbę dwa plutony Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Krótko po godzinie 17, w jednej z miejscowości gminy Wieliczka policjanci z II plutonu I kompanii wylegitymowali przed remizą grupkę mężczyzn, z których jeden raczył się piwem. Po sprawdzeniu danych okazało się, że wśród tych osób znajduje się poszukiwany 40-latek, który został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego. Tego samego dnia funkcjonariusze I plutonu II kompanii uzyskali informację, że w jednym z bloków w Wieliczce może przebywać osoba poszukiwana trzema listami gończymi (w tym międzynarodowym listem gończym). Aby doprecyzować miejsce, gdzie mógł ukrywać się poszukiwany od 2011 roku mężczyzna, policjanci OPP skontaktowali się z miejscową jednostką. Następnie mundurowi z OPP wraz z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce udali się pod wytypowany adres. Aby wykluczyć ewentualną drogę ucieczki mężczyzny np. przez balkon, policjanci zabezpieczali otoczenie bloku. Tuż przed godziną 19 policjanci zapukali do drzwi mieszkania. Otworzyła je starsza kobieta, jednak po chwili, do rozmowy z policjantami włączył się sam poszukiwany. Poinformował on funkcjonariuszy, że zdaje sobie sprawę z wysokości na jakiej znajduje się mieszkanie i że nie ma żadnej drogi ucieczki, więc nie będzie stawiać oporu. 30-latek został zatrzymany i osadzony w zakładzie karnym. Obaj zatrzymani najbliższe miesiące spędzą w więziennej izolacji odsiadując karę pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka   Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek