.


Opublikowano: 2020-07-01

W Podstolicach podczas remontu domu, kobieta znalazła amunicję z okresu II Wojny Światowej34- letnia kobieta, w trakcie prac remontowych znalazła karton z 184 sztukami amunicji, należącej do jej zmarłego dziadka. Policjanci zabezpieczyli znalezisko.


W drugiej połowie czerwca dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie, że na terenie posesji w Podstolicach, został znaleziony karton w którym znajdowała się amunicja.

Na miejscu patrol Policji zastał 34- letnią właścicielkę posesji, która poinformowała mundurowych, że podczas prac remontowych, znaleziono karton z amunicją w ilości 184 sztuki. Bardzo prawdopodobne, że jest to amunicja pochodząca z okresu II Wojny Światowej, która należała do zmarłego przed laty dziadka właścicielki. 34 -latka poinformowała funkcjonariuszy, że dziadek nigdy nie opowiadał domownikom o swoich "sekretach’’, dlatego też nie spodziewali się, że w domu może znajdować się amunicja.

Funkcjonariusze zabezpieczyli amunicję i docelowo zostanie przekazana patrolowi saperskiemu. Przypominamy, iż zgodnie z art. 263 kk, przechowywanie broni bądź amunicji bez zezwolenia jest karane.


KPP Wieliczka   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022