hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-08-31

W rocznicę porozumień sierpniowych41 lat temu narodziła się "Solidarność". Rocznicę powstania pierwszej w krajach komunistycznych niezależnej i legalnej organizacji związkowej wspominano 31 sierpnia również w Kopalni Soli "Wieliczka". Ponad cztery dekady temu wieliccy górnicy poparli postulaty Wybrzeża.


Na terenie wielickiej kopalni, tuż przy szybie św. Kingi znajduje się wymowny pomnik. Piaskowcowy ostaniec przypomina nie tylko o początkach NSZZ "Solidarność", ale też o wcześniejszych górniczych zmaganiach o wolność. W sierpniowe przedpołudnie u jego stóp pojawiły się biało-czerwone kwiaty.

W uroczystości udział wzięli Posłowie RP Urszula Rusecka i Rafał Bochenek oraz przedstawiciele Kopalni Soli "Wieliczka" S.A.: Prezes Zarządu Paweł Nowak, Członkowie Zarządu Maciej Kowalcze oraz Jarosław Malik, Dyrektor Wykonawczy Damian Konieczny i Dyrektor Biura Spółki Tomasz Broniowski. Kopalnię Soli "Wieliczka" Turystyka reprezentował Prezes Zarządu Michał Roehlich, zaś Kopalnię Soli "Wieliczka" Wsparcie Członek Zarządu Jan Ziobro oraz Dyrektor Marek Burda. W imieniu działających przy Kopalni Soli "Wieliczka" związków zawodowych kwiaty złożyli: Adam Gawlik, Przewodniczący MK NSZZ "Solidarność" i Zdzisław Dziob, Przewodniczący ZZGwP. Nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, a wśród nich wielickiego Starosty Adama
Kociołka.

W ostatni dzień sierpnia delegacje udały się również na wielickie Planty. Uczciły Wieliczan poległych za Ojczyznę, którzy swój pomnik mają przy Magistracie.

W rocznicę porozumień sierpniowych - zobacz zdjęcia   


Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza