carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-08-06

W Sławkowicach zginęło 6-letnie dziecko w Wiatowicach 52-letni mężczyzna


Pierwsze dni sierpnia były tragiczne na drogach powiatu wielickiego. W ciągu dwóch dni zginęły na drogach dwie osoby. W Wiatowicach 52 - letni mężczyzna, natomiast w Sławkowicach zaledwie 6 letni chłopiec.Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 02.08.2013r. około godziny 22:50 w miejscowości Wiatowice. Kierujący samochodem osobowym fiat Panda, 52 letni mężczyzna, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. W skutek zdarzenia kierujący znalazł się pod pojazdem. Poszkodowany został wyciągnięty z pod pojazdu przez funkcjonariuszy Policji oraz osoby postronne przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon poszkodowanego.


.......  Do drugiego zdarzenia doszło w miejscowości Sławkowice 03.08.2013r. około godziny 15:45. Z koparko – ładowarką JCB zderzył się skuter Kingway. Podczas wypadku śmierć na miejscu poniósł 6 letni pasażer skutera, 31 letni kierujący skuterem z obrażeniami wielonarządowymi został przewieziony przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala.  

Dziś podpisano umowę na budowę tężni solankowej w Wieliczce

 

W Sławkowicach zginęło 6-letnie dziecko w Wiatowicach 52-letni mężczyzna - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021