.
Opublikowano: 2024-03-31

W Śledziejowicach pijany 42-latek stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w ogrodzenie i dachowałPijany kierowca Chryslera spowodował kolizję. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 42-latkowi prawo jazdy, a o jego losie zdecyduje sąd.


17 marca b.r. po godz. 20:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Śledziejowice. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierowca Chryslera stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie posesji, po czym dachował. Okazało się, że 42–latek jak również 31-letni pasażer, byli pijani. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast przewożony pasażer miał ponad 2 promile. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Wieliczka35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022