carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-08-05

W sobotę kolarze 71. TdP podjadą pod Wieliczkę - zobacz zmiany w ruchu


Tegoroczny wyścig Tour de Pologne , a raczej ostatni z jego etapów nie będzie przebiegał jak to miało miejsce rok temu przez centrum Wieliczki. Kolarze ledwo wjadą na teren Wieliczki i od razu zawrócą do mety w Krakowie. Jednak w sobotę 9 sierpnia nastąpi zmiana w organizacji ruchu w pobliżu Wieliczki.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

TRASA WYŚCIGU:
START - Rynek Kraków – ul. Świętej Anny – ul. Garncarska – ul. Krupnicza - skręt w lewo Al. Mickiewicza – ul. Konopnickiej – Rondo Grunwaldzkie (wyścig jedzie pod rondem tunelem) – Rondo Mateczny – ul. Kamieńskiego – ul. Wielicka – Węzeł Wielicka – granica miasta Krakowa – wyścig prosto Droga Krajowa nr 94 ul. Krakowska Wieliczka – wysokość stacji paliw LOTOS Droga Krajowa nr 94 nawrót 180*(półmetek) - po tej samej trasie do mety – META – Rynek Kraków.

UWAGA:
W Krakowie od skrzyżowania ulic Kościuszki – Zwierzyniecka (wysokość Domu Handlowego JUBILAT) wyścig prowadzony jest do półmetka lewa częścią jezdni „pod zakaz”, powrót tą samą trasą.

Start pierwszego zawodnika przewidziany jest na godz. 15:00
Start ostatniego zawodnika przewidziany jest na godz. 18:00
Przyjazd ostatniego zawodnika na metę przewidziany jest na godz. 18:30.

Zamknięcie trasy przewidziane jest w godz. 13:30 – 19:00

Na terenie powiatu wielickiego planuje się od godz. około 12:45 kierować ruch samochodów ciężarowych jadących od Tarnowa na Drogę Krajową nr 75 w miejscowości Targowisko oraz w Wieliczce na Drogę Wojewódzką nr 964 w kierunku Drogi Krajowej nr 75 do Niepołomic.

Ruch pojazdów na kierunku Kraków – Tarnów odbywa się Drogą Krajową nr 94 bez zakłóceń związanych z wyścigiem.

Z Wieliczki do Krakowa można podróżować drogami powiatowymi w kierunku Bieżanowa przez Kokotów lub przez Śledziejowice, Brzegi w kierunku Rybitw i drogi S-7 oraz przez Grabówki, Golkowice w kierunku „zakopianki”.

W Wieliczce wjazd w kierunku Krakowa na ulicę Krakowską (DK94) będzie zablokowany.

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022