carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-10-02

W sobotę rusza nowa linia autobusowa z Wieliczki do Krakowa


Przystanki już są wyznaczone na trasie nowej lini autobusowej z Wieliczki do Krakowa, która wystartuje już w najbliższą sobotę 4 października. Nowy autobus będzie oznaczony numer 224.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Podobnie jak pozostałe autobusy z Wieliczki do Krakowa nowa 224-ka będzie rozpoczynać swoją trasę na pętli autobusowej na os. Wincentego Pola, natomiast miejscem docelowym będzie Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Autobus pojedzie m.in. przez centrum Wieliczki, a konkretnie jego trasa będzie wyglądała następująco:

Wieliczka - Wieliczka Asnyka, Wieliczka Słowackiego, Wieliczka Daniłowicza, Wieliczka Klaśnieńska, Wieliczka Janińska, Wieliczka Kościuszki, Wieliczka Krzyszkowicka, Wieliczka Ochota, Wielicka, Nowosądecka, Witosa - Centrum JP II

Jeśli chodzi o przystanku na terenie naszego miasto to 224 zatrzyma się na przystankach:

- Wieliczka Rynek
- Wieliczka Kopalnia Soli
- Wieliczka Klaśnieńska NŻ
- Wieliczka Sąd
-  Wieliczka Solne Miasto *
-  Krzyszkowice Krzyszkowicka *
-  Krzyszkowice Modrzewiowa NŻ *
-  Krzyszkowice Różana NŻ * -

W Krakowie swoje przystanki będzie miał na:

-  Wielicka Granica Miasta NŻ *
-  Wielicka NŻ *
-  Jerzmanowskiego *
-  Prokocim Szpital *
-  Wlotowa *
-  Bieżanowska *
-  Dauna *
-  Piaski Nowe *
-  Nowosądecka *
-  Witosa *
-  Kurdwanów *
-  Przykopy NŻ *
-  Centrum JP II

Nowy autobus nie będzie kursował tak często jak chociażby ten z numerem 304, bo będzie miał zaledwie kilkanaście kursów w ciągu dnia (w weekendy jeszcze mniej). Dokładny rozkład jazdy już można sprawdzić na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie (kliknij).

Roczne koszty utrzymania nowej linii to 900 tys. zł. Miasto Wieliczka płaci połowę, tak więc nowy autobus będzie nas rocznie kosztował 450 tys zł.