carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-03-27

W Sułkowie spłonął samochód


W dniu 25 marca o godzinie 9:04, Dyżurny SKKP w Wieliczce otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Sułków.

fot. PSP Wieliczka

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy GBARt 2,5/16 oraz GCBARt 5/32 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wieliczce.Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęta jest w całości kabina samochodu dostawczego. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem straży pożarnej i podjął nieskuteczną próbę gaszenia podręcznym sprzętem gaśniczym.

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się przedział pasażerski oraz komorę silnika. Przyczyny zdarzenia bada Policja.

W Sułkowie spłonął samochód - zobacz zdjęcia

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022