hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-06-28

W szybie Regis szczepią się dorośli i młodzieżW Punkcie Szczepień w Regisie zaszczepić się mogą zarówno dorośli, jak i młodzież (od 7 czerwca tę sposobność mają już nastolatkowie w wieku 12-15 lat). Uzdrowisko Kopalnia Soli "Wieliczka" zachęca mieszkańców regionu do korzystania z tej możliwości.


Wśród nastolatków, którzy zdecydowali się zaszczepić przeciw COVID-19, jest 14-letni Adrian: - Chcę się zaszczepić, aby czuć się bardziej bezpiecznym, nie bać się o zarażenie koronawirusem i bez stresu spędzać wakacje w różnych zakątkach Polski. Rodzice są takiego samego zdania jak ja, dlatego na szczepienie jestem już umówiony. Będę też zachęcał kolegów, by zrobili to samo - podkreśla.

Podanie szczepionki w Regisie jest i proste i wygodne. Kwalifikują lekarze, zatem osoby małoletnie można umawiać na szczepienia w dowolnym dostępnym terminie. W ustalonym terminie przychodzą one pod opieka dorosłego – rodzica lub opiekuna faktycznego, który wypełnia za dziecko kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz będzie dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy nastolatek może być zaszczepiony tego dnia.

Przestronne wnętrze Regisu mieści punkty badań, stanowiska szczepień, poczekalnię, punkt udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, stanowiska rejestracyjne oraz informacyjne. Wejście znajduje się od strony południowej (w pobliżu skrętu z ul. Sikorskiego w Plac Kościuszki). Szczepienia odbywają się głównie w weekendy.

Najwygodniej na szczepienie zapisać się bezpośrednio, dzwoniąc pod numer 12 278 75 12 lub osobiście (7 dni w tygodniu w godz. 8.00-15.00). Można też skorzystać z profilu pacjent.gov.pl lub całodobowej bezpłatnej infolinii 989. W najbliższych terminach uzdrowisko kopalni dysponuje głównie szczepionką Pfizer.

W szybie Regis szczepią się dorośli i młodzież - zobacz zdjęcia   


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021