hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-02-04

W wieku 109 lat zmarł Henryk KozubskiDzisiaj, 4 lutego 2021 roku w wieku 109 lat zmarł Henryk Kozubski przedwojenny harcerz, społecznik, malarz amator, od lat związany z wielicką grupą twórców ART-KLUB.


Urodził się w 1911 roku w Bieczu i tam dorastał. Do Wieliczki sprowadził się w wieku 16 lat. Przez całe życie zawodowe związany z pracą w rolnictwie. Mimo że do pasji malowania, porzuconej w młodości, wrócił stosunkowo późno, bo w wieku 83 lat, może pochwalić się pięknym dorobkiem ponad 300 akwarel prezentowanych na 100 wystawach. Wśród Jego prac znajdziemy przede wszystkim pejzaże, starą architekturę Wieliczki i rodzinnego Biecza, baśniowy świat komór solnych, a także kwiaty.

Pan Henryk często powtarzał, że malowanie jest dla niego wielką życiową niespodzianką, którą pragnie wykorzystać, gdyż - jak mawiał - ci którzy tworzą sztukę, pozostają wiecznie młodzi.

Henryk Kozubski został uhonorowany wieloma odznaczeniami, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Odznaką Honorową Królewskiego Górniczego Wolnego Miasta Wieliczka, Nagrodą Kulturalną Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka, Odznaką honorową „Zasłużony dla kultury polskiej” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Perłą Powiatu Wielickiego za całokształt działalności, zdobył Tytuł Seniora 2011 roku od Marszałka Województwa Małopolskiego w VI Małopolskim Plebiscycie „Poza Stereotypem”.


UMiG Wieliczka   

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka