carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-03-20

W Wieliczce będzie plaża


Jeszcze w 2014 roku pojawił się pomysł utworzenia w Wieliczce plaży. Małopolski Związek Wędkarski działający w Wieliczce przy ulicy Mickiewicza, który wyszedł z tą inicjatywą pierwsze kroki poczynił pod koniec ubiegłego roku.

fot. WieliczkaCity.pl

Użytek Ekologiczny Grabówki staje się coraz atrakcyjniejszy zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Niedaleko centrum Wieliczki znajduje się niewielki las z alejką do spacerowania, ławeczkami, altankami, placem zabaw dla dzieci, boiskami, a co najważniejsze od kilku lat działa tam park linowy, który jest niewątpliwie największą atrakcją tego miejsca. Pisząc o Grabówkach nie można zapomnieć o dwóch stawach, które dodają uroku temu miejscu.

Właśnie przy jednym ze stawów tym znajdującym się poniżej parku linowego ma powstać plaża. Jakiś czas temu rozpoczęły się już przygotowania, wycięto nieco drzew i krzaków. Teren będzie wkrótce dalej przygotowywany, przy stawie zostanie wysypany piasek, pojawią się stoliki, ławeczki. Ma to być idealne miejsce na odpoczynek. Plan zakłada, że wielicka plaża będzie gotowa na weekend majowy.

Biorąc pod uwagę błoto, które często pojawia się na ścieżce prowadzącej od parku linowego do stawu przy którym ma być plaża dobrym pomysłem byłoby zadbanie o ten trakt. Może wystarczyłoby wysypać nieco kamieni? Tak czy inaczej sama inicjatywa jest bardzo ciekawa i niewątpliwie miejsce to po raz kolejny zyska na atrakcyjności. Park na Grabówkach staje się, a raczej już jest bardzo dobrą propozycją dla całych rodzin na miłe spędzenia wolnego czasu.


W Wieliczce będzie plaża - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021