hyundai


.


leroymerlin
Opublikowano: 2022-10-04

W Wieliczce odbył się WYŚCIG by Tomasz MarczyńskiW miniony piątek na ulicach w centrum Wieliczki po raz pierwszy rozegrana została miejska „czasówka” czyli impreza kolarska pod nazwą WYŚCIG by Tomasz Marczyński. Około 200 zawodników wzięło udział w pierwszym prologu tej edycji. Do pokonania mieli dystans 2,8 km na zasadzie gran Fondo.


Oficjalny start wyścigu rozpoczął się o godzinie 17:17 przy Centrum "Solne Miasto", gdzie zgromadzonych zawodników i kibiców przywitała w imieniu gospodarza miasta, burmistrza Wieliczki - Angelika Waszkiewicz, dyrektor Wielickiego Ośrodka Sportu, która wraz z Tomkiem Marczyńskim, pomysłodawcą wyścigu dokonała oficjalnego otwarcia imprezy. Również w CER Solne Miasto w godzinach wieczornych miała miejsce dekoracja najlepszych zawodników.

W Wieliczce odbył się WYŚCIG by Tomasz Marczyński - zobacz zdjęcia


   
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022