.
Opublikowano: 2022-02-07

Walentynkowa kolacja w Hotelu Grand SalStara prawda, że przez żołądek do serca. Warto z niej skorzystać w Walentynki i zaprosić swoją drugą połówkę na romantyczną kolację. Szef kuchni z działającego przy Kopalni Soli „Wieliczka” Hotelu Grand Sal przygotował już na ów wyjątkowy wieczór specjalne kuszące menu.


Zerknijmy do walentynkowej karty. Na początek krewetki w tempurze, o których dyskretnie napomknąć trzeba, że uchodzą za afrodyzjak. Następnie pyszny i zdrowy krem z buraka z twarogiem kozim i kwaśną śmietaną. Szef kuchni Hotelu Grand Sal jako danie główne zaserwuje zakochanym delikatne polędwiczki wieprzowe z kurkami i serem lazur. Dla wegetarian przygotował strudel grzybowo-ziemniaczany po brzegi wypełniony grillowanymi warzywami oraz czarnym ryżem, z dodatkiem sosu z czerwonej cebuli. Gwiazdą walentynkowego stołu z pewnością będzie deser, czyli gruszka w winie z kruszonką oraz słodkim sosem waniliowym. Któż oprze się takiej pokusie?

Walentynkowe menu będzie dostępne w restauracji Hotelu Grand Sal w dniach 12-14 lutego. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja stolika, której można dokonać telefonicznie: 12 281 44 63, bądź mailowo: restauracja@kopalnia.pl. Koszt kolacji to 150 zł od osoby. Więcej informacji o walentynkowych propozycjach Hotelu Grand Sal pod adresem: www.grandsal.pl

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022