carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-05-02

Węgrzce Wielkie – upadek paralotniarza


Wczoraj /01.05.14r./ około godz. 9:30 policja otrzymała zgłoszenie, że w pobliskiej miejscowości Węgrzce Wielkie doszło do wypadku paralotni.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, iż 36-letni paralotniarz prawdopodobnie podchodząc do lądowania stracił panowanie nad urządzeniem i spadł z wysokości około 5 metrów.


.......  Mężczyzna z urazami kończyn został zabrany śmigłowcem do szpitala. Wiadomo, że od kilku lat jest członkiem klubu paralotników. Był trzeźwy. Nie wykluczone, że upadek paralotni był spowodowany niespodziewanym podmuchem wiatru. Sprawę wyjaśnia policja.  

Wielicka tężnia rośnie w oczach – montują taras widokowy

 


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021