hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-08-27

„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowieczaBurmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę 12 września przed Wielicką Mediateką.


Tym razem tematem przewodnim spotkania będzie historia północnych wypraw krzyżowych. W tym dniu, od godziny 12.00 na placu Skulimowskiego zostanie rozstawione XIII-wieczne obozowisko.

W PROGRAMIE

12.00 Przedstawienie teatralne dla najmłodszych (sala kinowa Mediateki),
12.30 - 14.00 Warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz Wspólnoty Młodzieży Niepełnosprawnej (stemplowanie tkanin, pisanie gęsim piórem, szkółka młodego woja),
14.00 - 15.00 Pokaz walk, prezentacja ubioru i uzbrojenia
15.00 - 16.00 Gry i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz rozdanie nagród (turniej łuczniczy, przeciąganie liny, gry plebejskie),
16.00 - 18.00 Pokaz walk, prezentacja ubioru i uzbrojenia, pokaz tańca.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie zaplanowane na godz.18.00 spotkanie z Iwoną Kienzler, poczytną autorką książek historycznych wokół książki „Wierny mąż niewiernych żon. Władysław Jagiełło", które odbędzie się w sali kinowej Wielickiej Mediateki.

Na przybyłych czekają dodatkowo stoiska młodzieżowego stowarzyszenia historycznego „Sprzysiężenie Młodych” oraz krakowskiego wydawnictwa historycznego Avalon.

Z okazji Dnia z Historią, w czasie trwania wydarzenia od godz. 12.00 do 18.00 czynne będą również wypożyczalnie biblioteki.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Drużyna Najemna Rujewit - stowarzyszeniem historycznym specjalizującym się w odtwarzaniu życia codziennego, zwyczajów i obrzędów okresu średniowiecza, a także grupą rekonstrukcyjną Pruscy Rycerze Chrystusowi - Bracia Dobrzyńscy.

Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Wieliczki oraz patronatem medialnym TVP3 Kraków, Dziennika Polskiego, Pulsu Wieliczki, Panoramy Powiatu Wielickiego oraz portali WieliczkaCity.pl oraz Głos24.pl.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, obowiązują obostrzenia w związku z epidemią Sars-Cov-2. Więcej informacji na stronie organizatora www.biblioteka.wieliczka.eu
   
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza