hyundai


.mazda

Opublikowano: 2021-08-27

„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowieczaBurmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę 12 września przed Wielicką Mediateką.


Tym razem tematem przewodnim spotkania będzie historia północnych wypraw krzyżowych. W tym dniu, od godziny 12.00 na placu Skulimowskiego zostanie rozstawione XIII-wieczne obozowisko.

W PROGRAMIE

12.00 Przedstawienie teatralne dla najmłodszych (sala kinowa Mediateki),
12.30 - 14.00 Warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz Wspólnoty Młodzieży Niepełnosprawnej (stemplowanie tkanin, pisanie gęsim piórem, szkółka młodego woja),
14.00 - 15.00 Pokaz walk, prezentacja ubioru i uzbrojenia
15.00 - 16.00 Gry i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz rozdanie nagród (turniej łuczniczy, przeciąganie liny, gry plebejskie),
16.00 - 18.00 Pokaz walk, prezentacja ubioru i uzbrojenia, pokaz tańca.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie zaplanowane na godz.18.00 spotkanie z Iwoną Kienzler, poczytną autorką książek historycznych wokół książki „Wierny mąż niewiernych żon. Władysław Jagiełło", które odbędzie się w sali kinowej Wielickiej Mediateki.

Na przybyłych czekają dodatkowo stoiska młodzieżowego stowarzyszenia historycznego „Sprzysiężenie Młodych” oraz krakowskiego wydawnictwa historycznego Avalon.

Z okazji Dnia z Historią, w czasie trwania wydarzenia od godz. 12.00 do 18.00 czynne będą również wypożyczalnie biblioteki.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Drużyna Najemna Rujewit - stowarzyszeniem historycznym specjalizującym się w odtwarzaniu życia codziennego, zwyczajów i obrzędów okresu średniowiecza, a także grupą rekonstrukcyjną Pruscy Rycerze Chrystusowi - Bracia Dobrzyńscy.

Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Wieliczki oraz patronatem medialnym TVP3 Kraków, Dziennika Polskiego, Pulsu Wieliczki, Panoramy Powiatu Wielickiego oraz portali WieliczkaCity.pl oraz Głos24.pl.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, obowiązują obostrzenia w związku z epidemią Sars-Cov-2. Więcej informacji na stronie organizatora www.biblioteka.wieliczka.eu   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021