carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2012-06-12

Wernisaż wystawy \"Retrospektywa: Mój świat malowany”


W piątkowe popołudnie 1 czerwca w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy Retrospektywa: Mój świat malowany autorstwa Bolesława Gawrona – malarza amatora.

Na wernisaż przybyli liczni czytelnicy wielickiej biblioteki, członkowie Klubu Aktywnego Seniora, miłośnicy malarstwa Bolesława Gawrona, przyjaciele, rodzina i znajomi. Obrazy i ikony prezentowane w dziale popularno-naukowym to wyjątkowe prace plastyczne wykonane przez Bolesława Gawrona specjalnie na wystawę w bibliotece. Natomiast prace w sali na poddaszu to prace pożyczone od rodziny i znajomych i prezentowane publicznie po raz pierwszy. O bohaterze spotkania Bolesławie Gawronie opowiedział zebranym jego serdeczny przyjaciel Tadeusz Janisz. O pracy w Muzeum Żup Krakowskich, o talencie malarskim, który odkrył dyrektor i zarazem kustosz – prof. Alfons Długosz, o fascynacji i pasji do malowania. Ta fantastyczna przygoda malarska trwa do dziś. Pan Bolesław maluje różnymi technikami zarówno pejzaże, martwe natury, obrazy historyczne, jak i ikony. Niezależnie od twórczości malarskiej znany jest przede wszystkim z odnawiania i konserwacji dzieł sztuki (m.in. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Klemensa w Wieliczce). Na zakończenie spotkania autor otrzymał gorące brawa i podziękowania. Wystawa jest prezentowana w sali na poddaszu do 15 czerwca oraz w Dziale popularno-naukowym do końca czerwca 2012 r.

 Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka