carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-08-08

Weź udział w literackiej grze miejskiej i dołącz do Korpusu Zwiadowców!


Chłopcy i dziewczęta, panie i panowie już 20 września Wieliczka stanie się terenem rozgrywek drużyn, które zgłoszą chęć do walki o Srebrny Liść Zwiadowcy. Jeśli jesteś fanem serii „Zwiadowcy” Johna Flanagana i chcesz sprawdzić swoją celność, zwinność i spryt w terenie... Nie czekaj, zgłoś się już dziś - „Zwiadowca na Solnym Szlaku” to wyzwanie właśnie dla Ciebie!


Szacowni mieszkańcy grodu nad Serafą, słynnego z wielkiej soli drzemiącej w jego podziemiach - słuchajcie obwieszczenia króla Araluenu, mężnego i potężnego Duncana. W dziewiątym miesiącu obecnego roku, odważni panowie i damy, którzy liczą sobie 10 wiosen i więcej, będą mieli szansę stanąć w szranki i dowieść, że nadają się do służby w szlachetnym korpusie Zwiadowców. Wielicka książnica, pełniąca rolę królewskiej biblioteki Araluenu na tym lądzie, ogłasza wielkie zawody drużyn, które chcą walczyć o srebrny liść Zwiadowcy. W grze, która będzie się toczyć w obrębie murów waszego miasteczka, zmierzyć się mogą drużyny, którym znajome są dzieje korpusu Zwiadowców, Willa i Halta oraz ich przyjaciół, o których to słynne powieści napisał bajarz John Flanagan. Już wkrótce najodważniejsi śmiałkowie będą mogli zgłosić chęć swojego udziału. Wieści o wielkich zawodach szukajcie w bibliotece i tajemniczym i magicznym, znanym tylko na waszym lądzie, Internecie.


.......  Zachęcamy do udziału wszystkie osoby od 10 roku życia, grupy przyjaciół, rodziny, a także uczestników indywidualnych! Wypełnione formularze zgłoszenia należy dostarczyć do wielickiej biblioteki najpóźniej do 15 września. Lecz pamiętajcie - liczba uczestników gry Zwiadowca na Solnym Szlaku jest ograniczona.  

Czytaliśmy z Wami na trawie a teraz zapraszamy na spacer!

 

Formularze zgłoszenia, oświadczenia dla osób niepełnoletnich, a przede wszystkim regulamin gry są dostępne na stronie wielickiej biblioteki: www.biblioteka.wieliczka.eu, a także w Dziale dla Dzieci i Młodzieży biblioteki głównej oraz filiach biblioteki. Informacje może uzyskać pod adresem dzialdzieciecy@biblioteka.wieliczka.eu, tel. 12 278 15 65 lub w siedzibie biblioteki na ul. Żwirki i Wigury 2 w Wieliczce.

Na śmiałków czekamy 20 września o godz. 14:30 na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce. Najlepsi zostaną nie tylko członkami sławnego Korpusu Zwiadowców, zostaną również sowicie nagrodzeni!

[Biblioteka w Wieliczce]
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka