hyundai


.
Opublikowano: 2021-12-13

Wieliccy górnicy odwiedzili przedszkolaNa przełomie listopada i grudnia 9 górników z Kopalni Soli „Wieliczka” wyruszyło do wielickich i krakowskich przedszkoli. 5. edycja edukacyjnego programu „Dzień Górnika” była dla najmłodszych niezapomnianym spotkaniem z barbórkowymi tradycjami oraz górniczymi legendami.


W ciągu 10 dni zaangażowani w projekt górnicy złożyli wizytę w 100 przedszkolach. W spotkaniach wzięło udział ok. 5 600 dzieci, które z radością przyjmowały u siebie gości ubranych w niecodzienne czarne mundury. Przedszkolaki na „Dzień Górnika” czekały wyjątkowo niecierpliwie – w roku ubiegłym, w związku z pandemią, niestety nie udało się akcji przeprowadzić.

Przedsięwzięcie przybliża najmłodszym mieszkańcom regionu górnicze tradycje Małopolski. Gry, zabawy, kolorowanki wprowadzają w fascynujący świat zabytkowych podziemi, opowiadają o przeszłości bezcennej wielickiej kopalni, a także współczesnej pracy górników. Dzieci z wypiekami na twarzy słuchają o królewnie Kindze i jej cudownym pierścieniu, wypytują o Skarbnika oraz mieszkające w solnym królestwie krasnoludki.

„Dzień Górnika” to bezpłatna akcja organizowana przez Kopalnię Soli „Wieliczka” z okazji Barbórki. Pierwsza jej edycja odbyła się w roku 2016 i od tamtej pory spotkania z górnikami na stałe zapisały się w przedszkolnych kalendarzach w powiecie wielickim oraz w Krakowie. Przedsięwzięcie zyskało również status wzorcowej praktyki CSR i konsekwentnie figuruje w kolejnych edycjach prestiżowego raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

Wieliccy górnicy odwiedzili przedszkola - zobacz zdjęcia


   


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022