.


Opublikowano: 2019-12-16

Wieliccy karatecy z Pucharem PolskiWieliccy karatecy z Pucharem Polski! - Udany start zawodników z Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai na 36. Pucharze Polski – seniorów, juniorów, juniorów młodszych oraz młodzików - Włocławek 2019.


W turnieju wzięło udział 560 zawodników i zawodniczek z 101 klubów i wszystkich głównych organizacji Kyokushin. Sędzia głównym był shichan Andzrej Drewniak 9 dan.

Wielicki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 6 zawodników: Janusz Zięcina - 1dan, Martyna Kubik - 2kyu, Michał Gądek - 2kyu, Klaudia Słonka - 2kyu, Aleksandra Pieprzyca - 4kyu oraz Julia Cenda 4kyu.

W konkurencji kata do finału w kategorii weszły dwie zawodniczki z naszego klubu zajmując 5 miejsca w juniorkach młodszych Aleksandra Pieprzyca (na ponad 30 startujących zawodniczek w tej konkurencji) oraz Klaudia Słonka także zajęła 5 miejsce w kategorii juniorek z podobną liczbą startujących zawodniczek w tej kategorii. Było to dużym sukcesem Klaudii gdyż od niedawna startuje w tej konkurencji.

W kategorii kumite + 85 kg - Masters Janusz Zięcina po pasjonujących walkach zdobył Puchar Polski. Do grona złotych medalistów dołączyła Martyna Kubik która po raz kolejny w spektakularny sposób wywalczyła pierwsze miejsce w konkurencji kumite juniorek -60 kg. Dużym osiągnięciem było drugie miejsce Michała Gądka w kategorii junior +75kg który w finałowej walce musiał uznać wyższość swojego rywala z klubu w Czerwionce senpai Janczaka. Klaudia Słonka i Aleksandra Pieprzyca przegrały swe walki o wejście od czwórek a Julia Cenda niestety i w kategorii kata i kumite przegrała w eliminacjach.

Wielicki Klub Karate Kyokushinkai zajął 5 miejsce na 101 klubów z całej Polski. Należy również nadmienić że Martyna Kubik wygrała wszystkie zawody w kategorii kumite juniorek- 60 kg karate kyokushin Polskiego Związku Karate w 2019 !. Wczoraj zdobyła Puchar Polski, a wcześniej została mistrzynią Polski i również wygrała Makroregion Południowy jak i zdobyła trzecie miejsce w tej kategorii na ME w Berlinie w najbardziej prestiżowej federacji KWU oraz ciągle jest aktualną v-ce mistrzynią świata KWF –Astana 2019. Również Janusz Zięcina po raz drugi w swojej karierze zdobywa Puchar Polski kategorii Masters + 85 kg. Sędzią reprezentującym WKKK był shihan Robert Kopciowski 5.DAN.

GRATULACJE Osu.

Robert Kopciowski

Wieliccy karatecy z Pucharem Polski - zobacz zdjęcia   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022