.
Opublikowano: 2023-12-08

Wieliccy kryminalni zatrzymali 19-latka – sprawcę wielokrotnych pobićPod koniec minionego tygodnia w ręce wielickich kryminalnych wpadł 19-letni mieszkaniec gminy Kłaj, który jak się okazało dokonał wielokrotnych rozbojów. Zatrzymany usłyszał w sumie 3 zarzuty – rozboju, pobicia oraz uszkodzenia ciała. Przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw. Za ich popełnienie kodeks karny przewiduje karę do 20 lat pozbawienia wolności.


Jak informuje wielicka policja: W listopadzie bieżącego roku, do komendy w Wieliczce zgłosił się mężczyzna zawiadamiając funkcjonariuszy o rozboju do którego miało dojść w sierpniu 2022 roku. W wyniku przestępstwa, pokrzywdzony doznał obrażeń ciała, a sprawcy mieli zabrać mu portfel wraz z pieniędzmi w kwocie 500 zł. Policjanci namierzyli jednego z podejrzanych. Był to 19-letni mieszkaniec gminy Kłaj, który został zatrzymany jeszcze tego samego dnia w Niepołomicach. Drugi ze sprawców aktualnie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa. W trakcie przeprowadzonych czynności, policjanci ustalili iż 19-letni zatrzymany odpowiedzialny jest również za dokonanie innych przestępstw, do których doszło także w ubiegłym roku. W sierpniu 2022 roku zatrzymany, przy użyciu maczety dokonał uszkodzenia ciała młodego mężczyzny natomiast w październiku, pobił kolejnego mężczyznę.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022