hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-03-29

Wieliccy policjanci wyłamali drzwi by pomóc 95-letniej kobiecie na kwarantannieMundurowi wyłamali drzwi by wejść do mieszkania w którym znajdowała się potrzebująca pomocy kobieta i przekazali ją pod opiekę medyków.


28 marca około godz. 11:30, wieliccy policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań w Wieliczce ma znajdować się 95-letnia kobieta, która nie otwiera drzwi, prawdopodobnie zasłabła i potrzebuje pomocy. Z przekazanych funkcjonariuszom informacji wynikało, że kobieta odbywa kwarantannę domową.
Funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy udali się na miejsce zastali czekającą przed wejściem wnuczkę, która zgłosiła interwencję. Przez okno mieszkania, zauważyli leżącą na podłodze kobietę, z którą nie było żadnego kontaktu. Policjanci podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Wcześniej założyli pakiety ochronne w związku z tym, iż starsza kobieta znajdowała się na kwarantannie i istniało podejrzenie, że może być zakażona koronawirusem. Po wypchnięciu drzwi mundurowi natychmiast podjęli czynności przedmedyczne. 95-latka była mało komunikatywna, nie potrafiła powiedzieć co się stało. Kobieta nie mogła wstać o własnych siłach. W tym czasie nadjechała załoga pogotowia ratunkowego, która przebadała kobietę oraz wykonała test na Covid 19. Okazało się, iż poszkodowana była zarażona wirusem, po czym 95-latka została przetransportowana do szpitala

KPP Wieliczka   
likwidacja szkod komunikacyjnychRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka