hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-06-16

Wielicka biblioteka „uwalnia książki” dla WieliczanW tym roku ogólnopolskie święto wolnych książek obchodzone jest 15 czerwca. Z tej okazji Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce rozpoczęła akcję „uwalniania książek”, która trwać będzie przezcały tydzień- od 16 do 23 czerwca w siedmiu punktach zlokalizowanych w centrum Wieliczki.


W tych miejscach zostały przygotowanespecjalne skrzyneczki z książkami niespodziankami, które można bezpłatnie zabrać do domu wybierając interesujący nas gatunek literacki. Książki będą dostępne we wskazanych punktach aż do wyczerpania zapasów.

Bookcrossing to forma promocji czytelnictwa. Idea narodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych. Akcja polega ona na nieodpłatnym przekazywaniu książek innym czytelnikom. Znalezioną książkę po przeczytaniu można odłożyć na domową półkę lub podać ją dalej. W działaniu tym najważniejsza jest książka i jej podróż.

Partnerami wydarzenia, a jednocześnie miejscami gdzie można zabrać ze sobą książki są: cukiernia BezaLove, lodziarnia Cafe Pistacja, kwiaciarnia Kwiatowe Kreacje, Cukiernia Bieniak, Mydlarnia u Franciszka, Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Solne Miasto oraz NZOZ Lekarka. „Wolne” książki można znaleźć również przed wejściem do siedziby głównej biblioteki.

Równolegle,w Mediatece trwa akcja „wymień się!”, która umożliwia czytelnikom wielickiej biblioteki oraz mieszkańcom Wieliczki odświeżenie swojego domowego księgozbioru. Stoisko znajduje się w Wypożyczalni Głównej biblioteki. Na miejscu można wymienić w sumie od 1 do 10 książek z literatury pięknej, literatury popularnonaukowej lub literatury dla dzieci i młodzieży.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.biblioteka.wieliczka.eu

Zachęcamy do włączenia się w akcję, dajmy książce drugie życie!

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce

 
Wielicka biblioteka „uwalnia książki” dla Wieliczan - zobacz zdjęcia   
likwidacja szkod komunikacyjnych

mrowkaRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka