carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-02-17

Wielicka Karta Seniora 60+


Już od przyszłego tygodnia wieliccy seniorzy będą mogli składać wnioski o „Wielicką Kartę Seniora 60 ”, która zintegruje wszystkie dotychczasowe działania skierowane do tej grupy społecznej na terenie miasta i gminy.

fot. UMiG Wieliczka

Pragniemy przypomnieć, że gmina Wieliczka realizuje liczne programy i projekty, które dostosowują przestrzeń publiczną do osób starszych.  Z tego tytułu Wieliczka otrzymała specjalne wyróżnienie w konkursie "Samorząd przyjazny Seniorom 2013 - Przyjazna Przestrzeń Publiczna".

„Wielicka Karta Seniora 60 ” ma na celu zintegrowanie dotychczasowych działań na rzecz seniorów oferowanych przez wielickie instytucje: Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wieliczce; która już od ponad trzech lat rozwija ofertę dla seniorów; „CER” Solne Miasto, Uniwersytet III Wieku Jana Pawła II i innych. Program „Wielicka Karta Seniora 60 ” to projekt sprzyjający solidarności międzypokoleniowej, mający za zadanie integrację i aktywizację wielickich seniorów oraz zwiększenie ich szans rozwojowych.


 
.......  Oferta „Wielickiej Karty Seniora 60 ” skierowana jest do osób powyżej 60 roku życia mieszkających na terenie Miasta i Gminy Wieliczka. Dzięki Karcie seniorzy będą mogli korzystać z oferty przygotowanej przez gminę i inne instytucje. Każdy senior, który będzie posiadał kartę będzie miał możliwość korzystania z bogatej oferty kulturalnej, edukacyjnej i sportowej miasta, na korzystnych warunkach. W przyszłości seniorzy będą mogli również korzystać z ulg, zniżek, promocji i ofert, organizowanych przez przedsiębiorców, którzy przystąpią do tej inicjatywy.  

Wielicki Bal Seniora 2014

 

Aby otrzymać Wielicką Kartę Aktywnego Seniora należy: mieć ukończone 60. lat, zamieszkiwać na terenie Miasta i Gminy Wieliczka, wypełnić i złożyć wniosek o kartę w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wieliczce (ul. Żwirki i Wigury 2, 32-020 Wieliczka), od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00-15:00.

Wnioski można pobrać ze strony www.seniorzy.wieliczka.eu a także w bibliotece oraz w UMiG Wieliczka - dziennik podawczy. Karta zostanie wydana po weryfikacji złożonego wniosku.

Pierwsze karty zostaną rozdane podczas BALU SENIORA – 27.02.2014, godzina 19:00, Solne Miasto. Osoby, które nie będą na balu mogą odebrać karty po 27.02.2014 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wieliczce, ul. Żwirki i Wigury 2. Wydanie karty następuje po okazaniu dowodu tożsamości. Złożenie podpisanego wniosku jest jednoznaczne z zapoznaniem się z regulaminem.

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021