carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-05-01

Wielicka tężnia rośnie w oczach – montują taras widokowy


W lutym minął półmetek prac związanych z budową wielickiej tężni. Z końcem lutego była już gotowa konstrukcja żelbetowa obiektu, a w najbliższym czasie miały się rozpocząć prace związane z budową drewnianej konstrukcji muru. Jak idą te prace?

Budowa tężni solankowej w Wieliczce / fot. WieliczkaCity.pl

Drewnianą konstrukcję muru jak najbardziej widać już od jakiegoś czasu. Widać teraz, że nie będzie to mały obiekt i już teraz robi wrażenie. Cały czas wykonywana jest elewacja tężni z krzewów Tarniny. Obecnie trwa montaż tarasu oraz daszku nad tarasem widokowym. Ponadto wykonywane są prace związane z zagospodarowaniem terenu i wykonaniem instalacji sanitarnej.


.......  Tężnia będzie obiektem na rzucie zbliżonym do elipsy, o wymiarach ok. 53x69 m i drewnianej konstrukcji. Najciekawszym architektonicznie elementem tężni solankowej będzie wysoka na 22,5 m, ośmiokątna wieża widokowa. Będzie ona najwyższym punktem dostępnym dla turystów. Wartość tej inwestycji 6,8 mln zł netto (8,4 mln zł brutto). Wokół obiektu powstaną elementy małej architektury - ławki, kosze na śmieci, gabloty na wystawy tematyczne. Alejki otaczające tężnię zostaną oświetlone  

Wieczornica Lokalnych Poetów - relacja

 

Wielicka tężnia rośnie w oczach – montują taras widokowy - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021