.


Opublikowano: 2017-01-16

Wielicki Finał WOŚP 2017 - podsumowanieZa nami 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który przebiegł pod hasłem ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz godnej opieki medycznej dla seniorów.


Serdecznie podziękowania dla 44 wolontariuszy z naszego sztabu, których od samego rana można było spotkać w różnych zakątkach Wieliczki. Dzięki Waszej hojności i wielkim sercom zebraliśmy rekordową kwotę ponad 46 tysięcy złotych. Finał akcji WIELICZKA DLA WOŚP trwał od rana w SOLNYM MIEŚCIE, gdzie czekało wiele atrakcji, m. in. słodki poczęstunek przygotowany przez 11 Kół Gospodyń Wiejskich, pokaz dawnych europejskich sztuk walki, warsztaty „ZIELONO MI”, animacje dla dzieci, warsztaty ceramiczne. Dla Orkiestry zagrali wieliccy artyści: Marysia Czajczyk, Weronika Kozłowska, Yanabanda, Gospel Voice, The Flick i Charakter. Wieczorem z koncertem wystąpił Mateusz Ziółko, który zaśpiewał utwory zarówno ze swojego repertuaru, jak i covery największych przebojów. Przez cały dzień trwały licytacje podarowanych przedmiotów m. in: płyty z filmem Grzegorza Zaricznego, płyty z autografem Renaty Przemyk i Michała Łanuszki.

W imieniu Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdeczne podziękowania kierujemy do tych, którzy wsparli nas podczas organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Miasto i Gmina Wieliczka, Solne Miasto, Oddział Miejski PTTK w Wieliczce, Hotel Lenart, Bistro FRUGI, Automobil Klub Galicyjski oraz Restauracja MEXICANA. Jeszcze raz dziękujemy za wspaniała zabawę i za Wasze wielkie serca! Przypominamy, że w dalszym ciągu możecie brać udział w licytacjach przedmiotów ofiarowanych przez wieliczan i przyjaciół naszego miasta, które odbywają się na stronie http://aukcje.wosp.org.pl.

Wszystkie nasze aukcje dostępne pod tym adresem.

/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/

Wielicki Finał WOŚP 2017 - podsumowanie - zobacz zdjęcia   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022