hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-01-25

Wielicki koncert on-line dla dzieci z zespołem Leigha23 stycznia w Wielickiej Mediatece odbył się Koncert Charytatywny online na rzecz „Małych Bohaterów” - stowarzyszenia Dzieci z Miopatią Mitochondrialną pod postacią zespołu Leigha. Transmisję na żywo oglądało ponad 22,3 tys. osób!


„Nasi Przyjaciele, nasza Rodzino, dzisiaj cała Wieliczka jest z Wami. Jesteście naszymi Rycerzami w tych trudnych czasach, bo w rzeczywistości od Was bierzemy siłę.[…] Mali Przyjaciele, podczas tego koncertu bądźcie z nami, niech Wieliczka cieszy się tym, że pokonuje wszystkie trudności. […] Minął bardzo trudny rok, pożegnaliśmy wiele osób, zbyt wiele … przewartościowaliśmy wszystko, ale jesteśmy dalej razem, jesteśmy silni” - tymi słowami burmistrz Artur Kozioł powitał Małych Bohaterów i wszystkich uczestniczących w spotkaniu na żywo.

Już od kilkunastu lat do Wieliczki na cykliczne zjazdy przybywają dzieci z zespołem Leigha, lekarze profesorowie zarówno z Polski jak i z zagranicy. Wieliczka na kilka dni zmienia się w Centrum Chorób ultrarzadkich. Podczas konferencji lekarze przybliżają zagadnienia związane z tą chorobą, natomiast dzieci mogą przez tych kilka dni przebywać razem,
rodzice natomiast wymieniają się doświadczeniami. Obecnie z powodu epidemii spotkania te przybrały formę online.

W tym roku z myślą o wsparciu „Małych Bohaterów” podczas koncertu charytatywnego online wystąpili Monika Węgiel, Alexander Martinez, Sebastian Marszałowicz, Jakub Oczkowski, Orkiestra „OBLIGATO” pod dyrekcją Jerzego Sobeńki, a spotkanie poprowadziła Jolanta Suder. Ten blisko dwugodzinny koncert, transmitowany na żywo obejrzało ponad 22,3 tys. osób. Wydarzenie to nadal można obejrzeć na profilu Facebook Miasta i Gminy Wieliczka oraz na kanale YouTube. Nadal również można wesprzeć „Małych Bohaterów” wpłacając dowolną sumę na konto stowarzyszenia, numer rachunku: 89 1240 1444 1111 0010 5136 7711.

Koncert odbył się przy wparciu finansowym: 7r Logistic S. A., Małopolskiego Banku Spółdzielczego w Wieliczce, Fundacji Rodziny Engelów.   

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka