carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-06-26

Wielicki peron – ulubione miejsce na libacje i drzemkę


Po remoncie peronów na przystankach Wieliczka Park oraz Wieliczka Rynek – Kopalnia śmiało można powiedzieć, że nie mamy się już czego wstydzić przed turystami przyjeżdżającymi do naszego miasta tym właśnie środkiem lokomocji.

fot. WieliczkaCity.pl

Niestety nie da się też ukryć, że nowy, wielicki peron na przystanku kolejowym Wieliczka Rynek - Kopalnia stał się od jakiegoś czasu ulubionym miejscem dla nazwijmy to amatorów taniego wina. Jakiś czas temu dostaliśmy sygnał o tym od jednego z mieszkańców i długo nie musieliśmy czekać, żeby samemu się o tym przekonać. Praktycznie każdego dnia wiaty na tym przystanku służą, jako miejsce spotkań „elity” jak i również miejsce do spania i regenerację sił przed kolejnymi libacjami.


.......  Jak widać uatrakcyjnienie okolicy i nowy peron mają też swoje minusy – przyciągają również tych, których tam być nie powinno. Pomińmy fakt, że w tamtym peronie jest kilka kamer nie wspominając już o dwóch zamontowanych dosłownie na tym przystanku… No chyba, że to tylko atrapy i nikt nic nie widzi patrząc w ekran… :)  

Ach te nasze wielickie kable

 

Wielicki peron – ulubione miejsce na libacje i drzemkę - zobacz zdjęcia

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka