hyundai


.mazda

Opublikowano: 2021-08-23

Wielickie historie na spotkaniu autorskim z Katarzyną Ewą KozubskąBurmistrz Miasta i Gminy Wieliczka oraz Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zapraszają na spotkanie autorskie z Katarzyną Ewą Kozubską, które odbędzie się 26 sierpnia o godz. 18 w Wielickiej Mediatece.


Książka „Całuję rączki do nóżek upadam”, o której opowie autorka tosaga rodzinna oparta na opowieściach jej krewnych, które udało się zarejestrować i opublikować.

Przewija się przez nie korowód galicyjskich krewnych i powinowatych z Wieliczki, Krakowa, Bochni, Sieprawia i Biecza. Oprócz zwykłych-niezwykłych ludzi, w opowiadanych historiach pojawiają się duchy i czarownica, św. Idzi w asyście mrówek oraz liczne zwierzęta. Jak mówi sama autorka, intrygujące opowieści są, rzecz jasna, prawdziwe, o ile można w tym względzie ufać własnym krewnym. Tłem wielu z nich jest Wieliczka, z którą bardzo mocno wiąże się historia jej rodziny.

Katarzyna Kozubska jest absolwentką iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim, czytelniczką i pasjonatką rodzinnych historii. Jest także autorką cyklu książek dla dzieci „Opowieści kredensowe” o przygodach mysiej rodziny. Na co dzień matka trzech córek, żona krakusa, właścicielka psa imieniem Amigo oraz kocicy Felicji Wąsik. Jej dziadkowie i pradziadkowie mieszkali w Wieliczce i byli z tym miastem mocno związani

Wstęp na wydarzenie jest wolny, obowiązują obostrzenia w związku z epidemią Sars-Cov-2, ilość miejsc jest ograniczona.   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021