hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-08-23

Wielickie historie na spotkaniu autorskim z Katarzyną Ewą KozubskąBurmistrz Miasta i Gminy Wieliczka oraz Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zapraszają na spotkanie autorskie z Katarzyną Ewą Kozubską, które odbędzie się 26 sierpnia o godz. 18 w Wielickiej Mediatece.


Książka „Całuję rączki do nóżek upadam”, o której opowie autorka tosaga rodzinna oparta na opowieściach jej krewnych, które udało się zarejestrować i opublikować.

Przewija się przez nie korowód galicyjskich krewnych i powinowatych z Wieliczki, Krakowa, Bochni, Sieprawia i Biecza. Oprócz zwykłych-niezwykłych ludzi, w opowiadanych historiach pojawiają się duchy i czarownica, św. Idzi w asyście mrówek oraz liczne zwierzęta. Jak mówi sama autorka, intrygujące opowieści są, rzecz jasna, prawdziwe, o ile można w tym względzie ufać własnym krewnym. Tłem wielu z nich jest Wieliczka, z którą bardzo mocno wiąże się historia jej rodziny.

Katarzyna Kozubska jest absolwentką iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim, czytelniczką i pasjonatką rodzinnych historii. Jest także autorką cyklu książek dla dzieci „Opowieści kredensowe” o przygodach mysiej rodziny. Na co dzień matka trzech córek, żona krakusa, właścicielka psa imieniem Amigo oraz kocicy Felicji Wąsik. Jej dziadkowie i pradziadkowie mieszkali w Wieliczce i byli z tym miastem mocno związani

Wstęp na wydarzenie jest wolny, obowiązują obostrzenia w związku z epidemią Sars-Cov-2, ilość miejsc jest ograniczona.
   
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza