carrefour








.



leroymerlin



Opublikowano: 2016-05-12

Wieliczanie Mistrzami Małopolski w mini koszykówce



Kolejny sukces wielickich koszykarzy w ciągu kilku dni. Reprezentujący SP 2 Wieliczkę młodzi wieliczanie z rocznika 2004 i młodsi zdobyli Mistrzostwo Małopolski. W turnieju finałowym szkół w po turniejach eliminacyjnych startowało 6 szkół : cztery z Krakowa oraz Limanowej i Wieliczki.


Wieliczanie pierwszym meczu zmierzyli się z SP 100 Wieliczka z którą wielokrotnie od ponad 10 lat realizują w różnego rodzaju turniejach w Małopolsce często w jego finałach. Mecz mimo ambitnej postawy krakowian przebiegał pod wyraźne dyktando SP 2 Wieliczki którzy wygrali ten mecz 47-20. W kolejnym meczu zSP162przewaga wieliczan była jeszcze bardziej wyraźna i wynik 61-18. W finale spotkały się szkoły SP 2 Wieliczka i SP 113 kolejna szkoła która kolejną szkoła która od lat współpracuje z Wisłą Kraków. Również w tym meczu wieliczanie już po pierwszej kwarcie wynikiem 16-6 objęli zdecydowaną przewagę i potem spokojnie powiększali ja wygrywając zdecydowanie 51-32. To kolejny rocznik i drużyna w Wieliczce chłopców którzy na co dzień trenują na zajęciach MOS i grają w rozgrywkach w barwach UKS REGIS Wieliczka. Końcowa kolejność w turnieju: 1 SP2 Wieliczka, 2 SP 113 Kraków, 3 SP 100 Kraków, 4 SP 3 Limanowa, 5 SP 162 Kraków, 6 SP 29 Kraków. MVP całego turnieju został bezsprzecznie Aleksander Busz a najlepszym zawodnikiem drużyny z Wieliczki został Łukasz Siemieniec. W turnieju punkty zdobyli Busz 37, Kozioł 25, Siemieniec 20, Smagur Kacper 18, Nosal 15, Smagur Karol 14, Nowak 12, Dumka 7, Wójcik 4, Dusza 2, Hankus 2, Kupiec 2, Szewczyk. Medale i puchary wręczał Prezes KOZKosz Zdzisław Kassyk.
Wieliczanie Mistrzami Małopolski w mini koszykówce - zobacz zdjęcia


   






Magia teatru i ekologii  
Data: 20 sierpnia
Lokalizacja: Niepołomice

Kolorowa scenografia, porywająca muzyka i przesłanie, które łączy pokolenia – już 20 sierpnia Niepołomickie Błonia zamienią się w tętniącą życiem plenerową scenę. Urząd Miasta i Gminy Niepołomice zaprasza na widowisko „Żywiołowo dla planety” w wykonaniu Teatru Katarynka – wydarzenie stworzone z myślą o dzieciach, ale skierowane do całych rodzin i wszystkich mieszkańców.
Magia teatru i ekologii
Puszcza na lata  
Data: 2 i 23 sierpnia 
Lokalizacja: Niepołomice

Letnie wieczory w otoczeniu zieleni, dźwięki eksperymentalnej elektroniki i rytmy jazzu unoszące się w powietrzu – to właśnie „Puszcza na Lata”, wyjątkowy cykl plenerowych koncertów organizowany wspólnie przez
Puszcza na lata