.


Opublikowano: 2017-08-05

Wieliczanin wybrał się na rowerze w podróż dookoła PolskiWieliczanin Krzysztof Franczak wraz z Arkadiuszem Giżyckim i Łukaszem Kamińskim z Jarosławia wyruszyli w połowie lipca w podróż dookoła Polski. Nasz kraj przemierzają na rowerach.


Ta wycieczka to ich wspólny pomysł na spędzenie wakacji, odrywając się od codzienności i pracy w Wielkiej Brytanii. Dziennie pokonują około 100 km. M.in. chcą przejechać Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Noc spędzają tam gdzie ich zastanie. Czasem na łące, a czasem na czyjejś posiadłości jeśli ktoś ich przyjmie. Przed nimi jeszcze 3-4 tygodni jazdy. Do tej pory przejechali około 1700 km. W tej chwili, dosłownie w tej chwili znajdują się 10 km od Jarosławca. To nie ich pierwsza tego typu wyprawa i zapewne nie ostatnia. Podróżnikom życzymy udanych wakacji i bezpiecznej podróży.   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022