hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2017-08-05

Wieliczanin wybrał się na rowerze w podróż dookoła PolskiWieliczanin Krzysztof Franczak wraz z Arkadiuszem Giżyckim i Łukaszem Kamińskim z Jarosławia wyruszyli w połowie lipca w podróż dookoła Polski. Nasz kraj przemierzają na rowerach.


Ta wycieczka to ich wspólny pomysł na spędzenie wakacji, odrywając się od codzienności i pracy w Wielkiej Brytanii. Dziennie pokonują około 100 km. M.in. chcą przejechać Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Noc spędzają tam gdzie ich zastanie. Czasem na łące, a czasem na czyjejś posiadłości jeśli ktoś ich przyjmie. Przed nimi jeszcze 3-4 tygodni jazdy. Do tej pory przejechali około 1700 km. W tej chwili, dosłownie w tej chwili znajdują się 10 km od Jarosławca. To nie ich pierwsza tego typu wyprawa i zapewne nie ostatnia. Podróżnikom życzymy udanych wakacji i bezpiecznej podróży.   Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza