hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-05-18

Wieliczanin wymachiwał nożem na przystanku autobusowym w Wieliczce i zatrzymywał samochodyDyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce odebrał zgłoszenie, że na jednym z przystanków autobusowych w Wieliczce stoi mężczyzna z nożem w ręku i zatrzymuje pojazdy. Na miejsce zadysponowano patrol dzielnicowych, którzy obezwładnili agresywnego 43-letniego mieszkańca Wieliczki.


Kilka dni temu, po godzinie 14:00, z dyżurnym wielickiej komendy skontaktowała się osoba która poinformowała, że na jednym z przystanków autobusowych w Wieliczce stoi mężczyzna, który trzyma w ręku nóż i zatrzymuje przejeżdżające pojazdy. Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce patrol. Policjanci zastali na miejscu 43-letniego mieszkańca Wieliczki, który w kieszeni miał schowany nóż kuchenny. Mężczyzna w pewnym momencie wyciągnął nóż idąc w kierunku mundurowych. Policjanci natychmiast wezwali go do odrzucenia noża ostrzegając, że użyją wobec niego środków przymusu bezpośredniego. Na wezwanie mundurowych 43-latek wykonał polecenie. Zarówno przed interwencją jak również w jej trakcie, nikt nie odniósł obrażeń. Z uwagi na irracjonalne zachowanie mężczyzny, funkcjonariusze wezwali na miejsce załogę pogotowia, która w asyście mundurowych przetransportowała 43-latka do szpitala. W szpitalu mężczyznę przepadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 43 latek ,, wydmuchał’’ ponad 2 promile, dlatego też finalnie trafił do izby wytrzeźwień. Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce wyjaśnia okoliczności zdarzenia w prowadzonym dochodzeniu.

KPP Wieliczka   
likwidacja szkod komunikacyjnych

mrowkaRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka