.
Opublikowano: 2018-10-08

Wieliczanka Emilia Król i Mateusz Gadocha na podium GRAND PRIX POLSKI EKSTRAKLASY.W ubiegły weekend wieliczanka Emilia Król & Mateusz Gadocha para tańcząca taniec towarzyski w klubie Professional Dance Sport Głogoczów wystartowała i jako jedyna para reprezentowała Małopolskę w Grand Prix Polski Ekstraklasy w tańcu towarzyskim w Koszalinie.


W kategorii Junior Starszy czyli 14-15 lat wytańczyli w tańcach latynoamerykańskich znakomite 2 miejsce na podium. Turniej zorganizowany był perfekcyjnie i stał na bardzo wysokim poziomie a pary, które wystartowały to między innymi półfinaliści i finaliści Mistrzostw Polski. Galę finałową poprowadził między innymi znany z "Tańca z Gwiazdami" Rafał Maserak. Wielu z Państwa mogło zobaczyć relacje na żywo w telewizji TVN z tego turnieju na którym został pobity rekord Polski w tańcu. Emilia i Mateusz zaliczają się do ścisłej czołówki całego cyklu GPP EKSTRAKLASA w którym pary kategorii Juniorów walczą również o wyższa klasę taneczna a w przypadku tej pary może to być klasa Mistrzowska Krajowa czyli najwyższa możliwa do zdobycia w tym wieku.

informacja prasowa

 


Wieliczanka Emilia Król i Mateusz Gadocha na podium GRAND PRIX POLSKI EKSTRAKLASY. - zobacz zdjęcia   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022