carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-06-10

Wieliczanka przypieczętowuje awans do A-klasy !


O tryumfie w środku tygodnia zawodnicy Wieliczanki musieli, czym prędzej zapomnieć, bowiem w sobotę czekał ich kolejny mecz, w którym chcieli zapewnić sobie byt w A-klasie.

fot. TS Wieliczanka

Do sukcesu potrzebowali remisu, ale chcieli zagrać o komplet punktów. Drużyna Czarnych II Staniątek nie zamierzała dać za wygraną. Wysoka temperatura dała się we znaki zawodnikom obu drużyn, przez co początek spotkania był dość spokojny. Lepiej zaczęli gospodarze szukając swoich szans na szybkiego i najlepszego w ich drużynie napastnika. Wieliczanka wyglądała na lekko rozkojarzoną. Niezłą okazję gospodarzy zmarnował napastnik, gdy lobując przeniósł piłkę wysoko nad bramką. Goście z Wieliczki odpowiedzieli strzałem Marcina Bzukały z okolic 18 metra, ale jego strzał minął minimalnie słupek bramki. Z minuty na minutę gra Wieliczanki wyglądała coraz lepiej. Niecelnym technicznym strzałem popisał się Maciej Janus. Ten sam zawodnik chwilę później zdobył bramkę.


.......  Jego strzał z 16 metra wylądował tuż przy samym słupku i goście objęli prowadzenie ! Zdobyta bramka dała więcej spokoju w poczynaniach Wieliczanki. Gospodarze mieli kilka rzutów rożnych bez zagrożenia pod bramką „Buncola”. Gościom udało się zdobyć przed przerwą jeszcze jedną bramkę. Świetnym podaniem za linię obrony popisał się Bogdan Lizak, a Adrian Ciupek przelobował strzałem głową wychodzącego bramkarza. Na przerwę schodziliśmy z zaliczką dwóch bramek.  

#19 Przegląd Tygodnia: 02.06 – 08.06

 

W przerwie nastąpiła jedna zmiana. Bogdana Lizaka zastąpił Jakub Dudek. Trener z Wieliczki postanowił wyjąć swojego Asa z rękawa. Drugą połowę również lepiej zaczęli Czarni. Mimo, iż nie mieli groźnych akcji dłużej utrzymywali się przy piłce. W szeregach Wieliczanki było widać rozluźnienie a zarazem poddenerwowane ze strony obrony. Chwilę później, w 50 minucie goście zadali decydujący cios. Z lewej strony piłkę dograł Maciej Nędza, a wprowadzany po przerwie Jakub Dudek zdobył bramkę! Trener po raz kolejny miał nosa wyciągając swojego asa z rękawa. Zawodnik przez cały sezon udowadniał, że zasługuje na grę strzelając ważne bramki. Prowadzenie gości 3:0 sprawiło, że na boisku zrobiło się sporo miejsca. Gospodarze mieli swoje okazje, ale ich strzały w tym spotkaniu były niecelne. Wieliczanka miała jeszcze okazje po strzale Łukasza Pankiewicza, lecz bramkarz dobrze się zachował. Rezultat 3:0 utrzymał się do końca spotkania.

Wieliczanka tym samym zapewniła sobie awans do A-klasy ! Było to dziewiąte zwycięstwo z rzędu ! Do rozegrania została jeszcze jedna kolejka, w której Czarni II jadą do Sygneczowa, a Wieliczanka na własnym boisku podejmie Contrę Sułków.

Czy drużynie z Wieliczki uda się wygrać po raz 10-ty z rzędu i przypieczętować swoją dominację w lidze ?

Zobacz zdjęcia z tego spotkania !

Skład Wieliczanki:

Ł. Windak, M. Florek, K. Kłapa, J. Ochoński, M. Korzeniowski(60’ T. Zych), B. Lizak (46’ J.Dudek), M. Bzukała (75’ J. Kłapa), R. Florek, M. Nędza(60’ Ł. Pankiewicz), M. Janus, A. Ciupek.

TS Wieliczanka

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022