hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-10-24

Wieliczanka znalazła portfel i postanowiła skorzystać z karty bankomatowej i dowodu osobistego otwierając konto bankowe.33-letnia kobieta z Wieliczki przywłaszczyła sobie portfel z gotówką oraz kartą bankomatową i dokumentami, którymi zaczęła się posługiwać.


Kiedy mieszkanka powiatu wielickiego zorientowała się, że ktoś pobiera pieniądze z jej konta płacąc za zakupy w różnych sklepach, zgłosiła sprawę Policji. Okazało się, że 18 października zgubiła portfel, a w nim dokumenty, biżuterię pieniądze w kwocie 1650 złotych oraz właśnie kartę bankomatową. Policjanci z wydziału kryminalnego wielickiej komendy w toku intensywnego dochodzenia ustalili, że kartą posługuje się 33-letnia kobieta, która znalazła portfel i zamiast go zwrócić postanowiła zrobić użytek z jego zawartości.

19 października kryminalni zatrzymali w Wieliczce wytypowaną 33-latkę. Do zatrzymania doszło przed placówką bankową, gdzie kobieta podszywając się pod poszkodowaną, podrobiła podpis poszkodowanej i otworzyła rachunek bankowy na nazwisko poszkodowanej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. W trakcie przeszukania, mundurowi ujawnili przy kobiecie środki odurzające. Okazało się, że mieszkanka Wieliczki, co najmniej 7 razy, posłużyła się skradzioną kartą i zapłaciła bądź próbowała zapłacić nią zbliżeniowo za zakupy w różnych sklepach. Pokrzywdzona wyceniła wartość poniesionych strat na kwotę ok. 200 złotych.

33-letnia kobieta usłyszała łącznie dziesięć zarzutów. Kobieta odpowie za przywłaszczenie mienia, kradzież z włamaniem, na konto pokrzywdzonej i dokonywanie kilkakrotnie płatności nie swoją kartą bankomatową, oszustwo poprzez podrobienie podpisu i otwarcie rachunku bankowego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej a także posiadanie środków odurzających. Grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021