.mediaexpert

Opublikowano: 2022-07-27

Wieliczka. 60-latek ukradł torebkę z kartami płatniczymi i poszedł na zakupy.Kryminalni z Wieliczki zatrzymali 60-latka podejrzewanego o kradzież torebki. Sprawca, w nocy z 29 na 30 czerwca w Wieliczce, z terenu prywatnej posesji ukradł torebkę wraz z dokumentami, kartami płatniczymi oraz złotym zegarkiem. Następnie dziewięciokrotnie posłużył się skradzionymi kartami dokonując transakcji sklepowych. Jak się później okazało, mężczyzna był sprawcą także innych przestępstw.


Kryminalni wielickiej komendy, prowadzili dochodzenie w związku z kradzieżą torebki wraz z dokumentami, kartami płatniczymi oraz złotym zegarkiem. Do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 czerwca. Jak się później okazało, sprawca dziewięciokrotnie posłużył się skradzionymi kartami płatniczymi na terenie Krakowa dokonując transakcji sklepowych. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy a także działania operacyjne kryminalnych pozwoliły na wytypowanie sprawcy oraz ustalenie jego dokładnego wizerunku. Z akt postępowania wynikało, iż ten sam mężczyzna jest odpowiedzialny za kradzież roweru na terenie Wieliczki o wartości około 1500 zł.

25 lipca około godziny 20:30, patrol kryminalnych zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego złodzieja. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności a ich spostrzeżenia okazały się trafne. Sprawca został zatrzymany. 60-letniemu mężczyźnie postawiono łącznie 12 zarzutów. Dziewięć z nich dotyczyło kradzieży z włamaniem, 2 kradzieży oraz jeden posługiwania się dokumentem innej osoby. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności, bowiem wszystkich tych przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy.

KPP Wieliczka


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021