carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2010-01-13

Wieliczka buduje kanalizację za 110 mln złotych


Rok 2014 został wyznaczony jako termin zakończenia inwestycji kanalizacyjnej w gminie Wieliczka. Po zakończeniu prac do systemu kanalizacyjnego ma zostać podłączonych około 10 500 mieszkańców.  

 Nasza gmina otrzymała dofinansowanie z Funduszy Spójności w wysokości prawie 76 mln złotych. Umowa o dofinansowanie została podpisana kilka dni temu w magistracie. Planuje się budowę prawie 100 kilometrów kanalizacji, 20 przepompowni jak i również modernizację istniejącej kanalizacji na odcinku około 21 kilometrów.
 

Od czerwca bieżącego roku maja trwać czynności polegające na opracowaniu dokumentacji tej inwestycji. Budowa kanalizacji dotyczy osiedli: Bogucice, Kościuszki, Ogrodowe, Zdrojowe oraz Lekarka. Oraz takich miejscowości jak Czarnochowice, Kokotów, Lednica Górna, Chorągwica, Mietniów, Śledziejowice, Rożnowa oraz Zabawa.
 

Prace budowlane budowlane ruszą w lipcu 2010 roku i potrwają prawdopodobnie do końca 2013 roku.Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka