carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-12-20

Wieliczka: czołowe zderzenie i pieszy pod kołami


Wczoraj /19.12.13r./ około godz. 19:35 w Wieliczce na ul. Krakowskiej mężczyzna wychodząc ze sklepu chciał przejść na druga stronę. Wszedł na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżające audi.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Badania na stan trzeźwości pokazały, że mężczyzna miał prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Trafił do szpitala. 37-letnia kierująca audi była trzeźwa. Również wczoraj, około godz. 20:40 także w Wieliczce na ul. Dobczyckiej kierujący citroenem jadąc w kierunku Rożnowa prawdopodobnie na zakręcie stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z renaultem. 28-letni kierujący citroenem oraz jadący z nim 17-latek zostali zabrani do szpitala z obrażeniami ciała.


.......  Kierowca renaulta był trzeźwy. Natomiast wyniki badania krwi pobranej od kierującego citroenem odpowiedzą na pytanie, w jakim stanie kierował samochodem. Policjanci zabezpieczyli citroena ze względu na wyciekające z niego płyny. Stan techniczny samochodu oceni też biegły specjalista. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzeń.  

W Targowisku zderzyły się dwie ciężarówki

 

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022